Cardano (ADA) ağına 2 haftada 100 akıllı kontrat eklendi

Cardano (ADA) ağının en önemli güncellemesi olarak kabul edilen Vasil hard fork'undan bu yana geçen iki haftalık sürede, ağa 100 yeni akıllı kontrat eklendi. Tüm olumlu gelişmelere rağmen ise düşen fiyatlar ADA'yı da olumsuz etkiledi ve stake edilen ADA değeri Ocak 2022'den bu yana ilk kez 80 milyon doların altına düştü.

Ağustos ayının başında 3 bin akıllı kontrat barajını aşmayı başaran Cardano ağı bu anlamda büyümeye devam ediyor. 22 Eylül’de başarılı şekilde gerçekleştirilen Vasil hard fork’unun ardından da ağa 100 akıllı kontrat daha eklendiği görülüyor.

Cardano tabanlı akıllı kontrat platformu olan Plutus’ta 22 Eylül günü 3292 olan akıllı kontrat sayısı, 6 Ekim günü itibariyle ise 33392 olmuş durumda…

Stake edilen ADA seviyesinde düşüş var

Geçen sene Eylül ayında gerçekleştirilen Alonzo jard fork’u ve bu seneki Vasil hard fork’ları Cardano ağındaki ölçeklenebilirlik ve akıllı kontrat geliştirmeleri açısından çok önemli güncellemeler olsa dâhi, ağ üzerinde stake edilen ADA değerindeki düşüş de dikkat çekiyor. 6 Ekim itibariyle Cardano üzerindeki TVL 80 milyon doların da altına düşmüş durumda… Bu rakam, Ocak 2022’den bu yana en düşük seviye olarak önplâna çıkıyor.

24 Mart’ta 330 milyon dolar sınırına dayanan TVL, şu anda yaklaşık 76 milyon dolar seviyesinde yer alıyor.

Haberin yazıldıüı dakikalarda ise Cardano (ADA) 0.42 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl