Cardano (ADA) fiyatı, Alonzo öncesinde hareketlendi

Cardano (ADA), yarın gerçekleşmesi planlanan Alonzo güncellemesi öncesinde hareketlendi. Kripto para, 2.30 dolar seviyelerinden yüzde 22 artışla 2.80 dolara dokundu.

Görülen fiyat artışı, ağa akıllı sözleşme işlevselliği kazandıracak olan Alonzo güncellemesinin yarattığı beklentilerden kaynaklanıyor. Söz konusu güncellemenin UTC zaman dilimine göre yarın 21.45’te yapılması hedefleniyor.

ADA, rekor seviyesini ise geçen hafta 3.10 dolar ile kaydetmişti. Bitcoin başta olmak üzere piyasadaki genel düşüşün de etkisi ile ADA, salı günü 2 dolara kadar gerilemişti.

Hoskinson, düşüşü piyasanın genel durumuna bağladı

Öte yandan Alonzo’ya yaklaşılırken Cardano’nun Purple test ağında bir eşzamanlılık sorunu bulunduğu öne sürüldü. Cardano’da yer alan Miniswap borsasında senkronizasyon veya eşzamanlılık ile ilgili bazı tutarsızlıklar olduğu yazıldı. ADA’da geçtiğimiz günlerde yaşanan düşüşte bunun etkisinin büyük olduğu savunulmuştu. Cardano kurucusu Charles Hoskinson ise düşüşün bununla ilgili değil, aksine kripto para piyasasındaki genel düşüşle ilgili olduğunu ifade etti. Hoskinson, “Piyasada her şeyin fiyatı düştü. Diğerlerinin yükselişte, ADA’nın ise düşüşte olduğu bir durum yoktu.” dedi.

Üç ayda 200 binden fazla stake yapan adres eklendi

ADA, en değerli kripto paralar arasında ilk 3’e girerken Cardano ekosistemi de büyüme kaydediyor. Pooltool’un verilerine göre, ADA staking’i yapan cüzdan sayısı, 11 Eylül 2021 itibari ile 824 bine dayandı. Bu rakam, Haziran ayında 608 bindi ve üç aylık bir sürede 200 binin üzerinde adres staking yapmaya başladı. Stake edilen miktar 63 milyar dolar değerinde ve toplam arzın yüzde 71’ine denk geliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl