Cardano (ADA) kurucusu Hoskinson: Büyük FUD fırtınası var

Alonzo güncellemesine kısa bir zaman kala Cardano (ADA) hakkında ortaya atılan iddialar ve yapılan eleştirilere kurucu Charles Hoskinson'dan bir kez daha tepki geldi. Hoskinson, "Çok büyük FUD fırtınası söz konusu. Bunu geçen sene de gördük. 12 Eylül büyük gün" dedi.

Cardano (ADA) zincirinin kopmasından Alonzo güncellemesindeki sıkıntılara kadar birçok iddia Cardano geliştiricilerinin tepkisini çekmeye devam ederken, sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanan kurucu ve CEO Charles Hoskinson da sessiz kalmadı.

“Bunlar yeni değil, geçen sene de gördük”

Twitter’dan Cardano hakkında yapılan eleştirilere tepki gösteren Hoskinson şu ifadeleri kullandı:

“Beklediğimiz gibi, çok büyük bir FUD fırtınası var. Bunu geçen seneki Shelley güncellemesinde de görmüştük. İnsanlar, anlamadıkları ya da kendilerine tehdit olarak gördükleri şeyleri yakıp yıkmak istiyorlar. 12 Eylül büyük bir gün ancak uzun yolculuğumuzda sadece bir gün! Ve biz bu yolculukta beraberiz”

Hatırlanacağı üzere dün yapılan açıklama ile Input Output Hong Kong (IOHK) geliştiricileri, çalışmadığı ileri sürülen “eUTxO” modelinin çok daha güvenli olduğunu belirterek söylentilerin doğru olmadığını belirtmişlerdi. IOHK’den yapılan açıklamada da şu ifadeler kullanılmıştı:

“Son 24 saatte çok fazla sosyal medya spekülasyonu gördük. Tüm iddiaları aydınlığa kavuşturmak gerekir. Cardano bir UTxO (Harcanmamış İşlem Çıktısı) blok zinciridir ve dApp’lar için Ethereum’dan farklı bir programlama paradigması kullanır. Şu anda geliştiricilerimiz Cardano testnet’ini hala denemektedir ve dApp’ları piyasa için hazırlamaktadır. Malesef, daha fazla yanlış bilgilendirme, spekülasyon ve saldırı bekliyoruz. Sorunları her zaman çözmeye çalışacağız. Ve asla dikkatimizi dağıtmasına izin vermeyeceğiz. Cardano topluluğunu bilgilendirmeye devam edeceğiz. Unutmayın, bu daha yolculuğumuzun başı… Bu yolu birlikte gitmeye devam edeceğiz”

ADA fiyatı da düşüyor

Öte yandan Temmuz başındaki 1 dolarlık seviyeden ALonzo güncelleme haberleriyle müthiş bir yükseliş kaydeden ve 3 dolar sınırına gelen ADA, FUD haberleri ve dalgasıyla birlikte düşüş yaşamaya başladı. Şu anda 3. en büyük kripto para konumundaki ADA haberin yazıldığı dakikalarda 2.60 dolar seviyesinden işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl