Cardano (ADA) kurucusu Hoskinson: Ethereum Classic ölü bir proje

Charles Hoskinson Ethereum Classic ile ilgili olarak kendisine Twitter üzerinden yapılan bir suçlamaya cevap verdi. Hoskinson, ETC için "Hiçbir amacı olmayan ölü proje" yorumunu yaptı.

Vasil hard fork’u için 22 Eylül tarihinin belirlendiği Cardano’da kuruculardan Charles Hoskinson, Twitter üzerinden yaşanan bir tartışmada kendisi için yapılan “Sadece SHA-3 ve bir Hazine oluşturulmasının reddedildiğini söyledim. Charles Hoskinson ETC’yi soymak için %20’lik madenci vergisi getirmek istemişti” sözüne cevap verdi.

“ETC için üzülüyorum”

Kendi aının geçtiği tweet’e cevap veren ve bir dönem Ethereum kurucuları arasında da yer alan Hoskinson ise şu ifadeleri kullandı:

“Sürdürülebilir bir geliştirme fonunun madenci vergisine dönüştüğü fikrini sevdim! ETC’nin olabileceklerini düşündükçe onun için üzülüyorum. Artık hiçbir amacı olmayan, gerçek bir argümana dayanmayan ve sadece vârolmak için olan ölü bir proje…”

Hoskinson ETC için merkezi olmayan bir hazine protokolü geliştirme fonu kurulmasını önermişti. ETC madencileri ise bu öneriyi, kendi gelirlerine darbe vuracağı endişesiyle reddetmişlerdi.

Grayscale ve Antpool bu şekilde düşünmüyor

Hoskinson’ın “ölü proje” tanımlamasını yaptığı Ethereum Classic’te ise dünyanın en büyük dijital yatırım şirketi Grayscale’in ise yatırımları bulunuyor. Şirketin Ethereum Classic fonunda şu anda yaklaşık 490 milyon dolar ver. Madencilik devi şirket Antpool ise ETC blok zincirini desteklemek için 10 milyon dolarlık bir yatırım yapmıştı.

Ethereum’daki Merge güncellemesine sayılı günler kala PoW madencilerinin Ethereum Classic’e geçtiği de bilinen bir gerçek. ETC hash rate’i bugünlerde tüm zamanların rekorunu da kırdı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl