Cardano (ADA) kurucusu Hoskinson yeşil ışığı yaktı: Hazırız

Mühendislik ve araştırma şirketi IOHK'in (Input Output Hong Kong) CEO'su ve Cardano kurucusu olan Charles Hoskinson, yeni bir video yayınlayarak Alonzo hard fork'uyla ilgili ana ağ güncellemesi için hazır olduklarını belirtti. Hoskinson, "Bugün 'yeşil ya da kırmızı ışık' toplantımızı yaptık. Tüm altyapımızı kontrol ettik ve sonunda yeşil ışığı yakmaya karar verdik" dedi.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Alonzo sert çatallanması için her şeyin takvime uygun olarak gittiğini belirtti. Düzenli olarak Youtube başta olmak üzere çeşitli sosyal medya kanallarından güncellemeler yapan IOHK ve Cardano kurucusu son videosunda, “Her şey yolunda gidiyor. Yeşil ışığı yaktık” dedi.

“Tüm altyapının çalıştığını görüyoruz”

Cardano ekibinin Alonzo testnet açık hard fork’u için daha önceden zaten hazır olduğunu belirten Hoskinson şu ifadeleri kullandı:

“Bugün ‘yeşil ya da kırmızı ışık’ toplantımızı yaptık. Testnet Alonzo aşamasında olacak. Bu, Purple ve diğer testnet’ler gibi değil. Bu, borsalar, tüm insanlar ve diğer birçok şey için kullandığımız ana testnet’tir. Tüm altyapının çalıştığını görüyoruz. Takvimde giriyoruz. Her şey iyi görünüyor. Bu yüzden çok mutluyuz. Bazı çok küçük detaylar var ve bunları da başlangıca kadar zaten temizleyeceğiz. Muhtemelen, her şey iyi olmasaydı bu bizi 5 gün kadar geriye götürecekti ama böyle olmadı. Sizlere her şeyi iyi olduğunu söylemek istedim”

Cardano ekibinin verdiği tarihte bir sapma yok

Ekibin uzun bir yol gitmesine rağmen hala çok fazla işleri olduğunu belirten Hoskinson, DB senkronizasyonunun en son güncellemeyle uyumlu olduğundan emin olmak için tüm hafta sonu çalıştıklarını belirtti. Başarılı CEO ayrıca Alonzo test ağı üzerindeki geçiş işlemi tamamlandıktan sonra, güncelleme teklifinin de 9 Eylül’e kadar orada kalacağını da sözlerine ekledi. Cardano ekibi, akıllı kontratların başlangıcı olarak daha önce 12 Eylül tarihini vermişti ve Hoskinson’ın açıklamasıyla bu tarihte bir sapma olmadığı da görülmüş oldu.

Hoskinson, “Ayın 12’sinde çok eğlenceli bir başlangıç partisi olacak. Bizlere bu testneti’i aşmamız için yardım eden yüzlerce kişiye çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Kısa süre önce IOHK Cardano test ağına “Alonzo dönemine geçiş sert çatallanma” teklifi sunmuştu. IOHK’deki proje yöneticisi Dimitris Poulopoulos da, bu durumu ‘Platform için dev bir kilometre taşı’ olarak nitelendirmişti. Poulopoulos ayrıca 12 Eylül tarihine kadar ekibin, ağın istikrarından emin olmak için sistemdeki tüm hataları belirleyip bunları düzelteceğini de söylemişti.

Temmuz ayı başından bu yana ciddi bir yükseliş kaydeden ADA da, son haftalarda kendi ATH rekorlarını kırarken, geçtiğimiz 1 haftada da yüzde 12’lik yükseliş kaydetti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl