Cardano (ADA) kurucusu Hoskinson’dan Afrika’da “gizli” toplantılar

Uzun bir Afrika turuna çıkan ve burada birçok ülke yetkilileriyle eğitimden ekonomiye kadar birçok görüşmede bulunan Cardano kurucusu Charles Hoskinson'ın Ekim ayında Tanzanya'nın özerk bölgesi olan Zanzibar'a gittiği programdan haftalar sonra ortaya çıktı. Hoskinson'ın burada üst düzey yetkililerle bazı, içeriği açıklanmayan ve gizli tutulan toplantılar yaptığı belirtildi.

Cardano’nun arkasındaki geliştirici şirket IOG’nin CEO’su olan Charles Hoskinson’ın Afrika turundaki son durağının Tanzanya’ya bağlı özerk bir ada olan Zanzibar olduğu öğrenildi.

İletişim ve blok zinciri teknolojilerini birleştirmeyi amaçlayan çözümler sunan World Mobile Team, Twitter hesabından kendilerinin, içinde Hoskinson’ın da olduğu IOG ekibiyle olan buluşmasının videosunu paylaştı. Paylaşımda, 20-24 Ekim tarihleri arasında yapılan görüşmede hükumet yetkilileriyle de bazı görüşmelerin yapıldığı ve birçok konuda plân hazırlıkları başlatıldığı aktarıldı. Ancak konularla ilgili detay verilmedi ve buna sebep olarak da “gizlilik” gösterildi.

Tanzanyalıların sosyal gelişimi ve dijital dönüşüm plânlarının konuşulduğu Zanzibar’da, Charles Hoskinson güneş enerjisiyle çalışan bir telekominikasyon cihazının kurulumunu da bizzat izledi.

Bazı bakanlarla da bir araya gelen Hoskinson, bu tür programların yerel halk için yeni iş modellerinin ve tüm yaşam biçiminin dönüşümünü geliştirebileceğini söyledi:

“Telekomünikasyon altyapısının onu aslında en çok kullananlara yani kullanıcılara ait olabileceği fikrinden bahsedebiliriz. Tıpkı Hawaii’nin dönüşümü, İsviçre, Singapur ve Hong Kong’un dönüşümünde olduğu gibi…”

Afrika’dan döndü

Cardano kurucusunun Afrka turunu tamamladığı ve ABD’ye döndüğü belirtiliyor. Kenya, Mısır, Burundi, Güney Afrika ve Etiyopya gibi birçok ülkeyi ziyaret eden Hoskinson, Etiyopya Eğitim Bakanlığı’yla önemli bir anlaşmaya imza atmış ve 5 milyon öğrenciyi kapsayan bir dijital dönüşüm programı başlatmıştı. Bölgede çeşitli başkanlar ve devlet bakanlarıyla görüşen Hoskinson, Web3 ve ekonomi konularında bilgilendirmelerde bulunmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl