Cardano kurucusu Hoskinson: Ripple davası felaket getirebilir

Kısa süre önce XRP topluluğuyla gerginlik yaşayan ve yatırımcıları komplo teorileri üretmekle itham eden Charles Hoskinson, Youtube yayınında Ripple-SEC davasının önümüzdeki günlerde sona erebileceğini ve sonucun piyasaya bir felaket getirebileceğini söyledi. Cardano kurucusu ayrıca SBF'nin hapse girmesi gerektiğini de belirtti.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Youtube kanalından yşine ilgi çekecek açıklamalarda bulundu. Ripple ve SEC arasındaki davanın 15 Aralık günü sona erebileceği yönünde bazı dedikodular duyduğunu dile getiren Hoskinson, çıkacak sonucun kripto piyasasına bir felaket getirme olasılığının olduğunu söyledi.

“Kararı merkeziyetsizlik verir”

Dava sonucu ne olursa olsun bunun kripto para piyasasına kısa vadeli etkisi olacağını belirten Hoskinson şu ifadeleri kullandı:

“Ripple davasının 15 Aralık’ta sona ereceği konusunda bazı duyumlar aldım. Çıkacak sonucun piyasa üzerinde felaket getirecek sonuçları olabilir. Ancak bu bizim geleceğe olan bakışımızı etkilemeyecek. N eolurs aolsun bu merkeziyetsiz bir sistem ve ne olacağına insanlar karar verecek. Siz karar vereceksiniz. ABD bu kararı vermeyecek. Cardano’nun da yaşayıp yaşamayacağına siz karar vereceksiniz, herhangi bir ülke değil. Merkeziyetsizliğin önemi bu zaten… Biz kendi tarafımızda protokolün daha iyi olması için çalışmaya devam edeceğiz”

“SBF hapse girmeli ama…”

Youtube canlı yayınında soruları da yanıtlayan Hoskinson, FTX ve CEO’su SBF hakkında ise şunları söyledi:

“Bence hapse girmeli ama bu işler politik ve neler olduğunu görüyorsunuz. Her zaman doğru şeyler olmuyor. Politika ve medya da bu işin içinde. Bizim hakkımızda olumsuz haberler yapan Block’un ne durumda olduğunu da görüyorsunuz”

Hatırlanacağı üzere Cuma akşamı ortaya çıkan bilgilerde The Block haber sitesi CEO’sunun SBF’den maddi destek aldığı ve bu parayla kendisine bir ev satın aldığı ortaya çıkmıştı. CEO Michael McCaffrey haberlerin ardından istifa etmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl