Cardano kurucusu Hoskinson: Cardano, internet kadar yaygın olacak

Son olarak gittiği Afrika turunda çok sayıda ülke ziyaret eden ve çeşitli anlaşmalara imza atan Charles Hoskinson, Cardano ağının internet gibi yayılacağını iddia etti. Adaptasyonun onlarca yıl alabileceğini de belirten Hoskinson, kısa süreli yükselişlere ise hem kendisinin hem de platformun karşı olduğunu söyledi.

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, son blog yazısında kendisinin ve ekibinin hedeflerinin ne kadar büyük olduğuna değindi. Hoskinson, projenin hedeflerinin şu ana kadar ulaşılmış olan seviyeyle sınırlı olmadığını ve daha iyi nasıl olabileceklerinin sürekli olarak araştırıldığını belirtti:

“Cardano gibi projeler her zaman kısa vadeli ve içi dolu olmayan yükselişlerin karşısında olmuştur ve hala da öyledir. Her zaman, yutturmaca peşinde koşan ve en son döngüden elde edilecek kârları amaçlayan bir platform olmak yerine, hareket eden, iş yapan sistematik ve sabırlı kişiler olduk. Cardano ağındaki protokollerin internet kadar yaygın olacağına ve milyarlarca insan tarafından kullanılacağına inanıyorum. Adaptasyon haftalar değil, yıllar alacaktır ancak bu bir geçici ‘meme’ olmayacaktır. Burada her zaman önemli olan, oyunu uzun süre oynayabilmektir.”

Plutus üzerindeki akıllı sözleşme sayısı 888 oldu

Bilindiği üzere Cardano, özellikle Eylül ayında devreye giren Alonzo hard fork’unun ardından akıllı kontrat çalıştırabilme özelliğine kavuşmuştu. Yakın tarihli veriler de, 8 Aralık itibariyle, Cardano tabanlı bir platform olan Plutus’a dayalı akıllı sözleşmelerin sayısının 888 olduğunu gösteriyor. Platform ayrıca, merkeziyetsizliği kolaylaştırmak adına da kısa süre önce, kişiden kişiye (P2P) test ağını tanıtmıştı.

Finansal gelişmelerin yanısıra Cardano ağı aynı zamanda eğitim sistemini de hedefliyor. Bu yılın başlarında Cardano’nun ana şirketi olan Input-Output Hong Kong (IOHK), Etiyopya hükümetiyle bir eğitim performansı izleme sistemi oluşturmak için bir anlaşma imzalamıştı. Hoskinson, sonbaharda da uzun süreli bir Afrika turuna çıkarak bölge ülkelerinde önemli anlaşamalara imza atmıştı.

Blogunda genelde, kripto evreninde yönetici olmanın zorluklarına değinen ve kişisel hayatın bu anlamda yönetilmesinin zorluklarına dikkat çeken Hoskinson, 10 senedir sektörde olmasına rağmen kripto para endüstrisinde yaşanan gelişmelere kendisinin bile ayak uydurmakta zorlandığını belirtti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl