Cardano kurucusundan Senato kararına karşı miting çağrısı

ABD'de 1.2 trilyon dolarlık altyapı paketinin kripto para maddelerindeki vergi hükmünün son anda kabul edilmemesi, kripto para topluluğundan tepki aldı. Cardano kurucusu Hoskinson'ın ise "Sanırım bir miting düzenleme vakti geldi. Birkaç telefon görüşmesi yapacağım" demesi de dikkat çekti.

Kripto para topluluğunun, altyapı paketindeki vergi maddesinin kabul edilmemesine yönelik tepkisi dinmiyor. Sağlanan uzlaşmaya rağmen, 87 yaşındaki bir senatörün, sadece kendisinin önerdiği savunma sanayisine 50 milyar dolarlık ek bütçe önerisi reddedildiği için adeta inat uğruna bu maddeye ‘hayır’ oyu vermesi büyük tepki çekti.

Ret oyu veren senatörün kripto paralar konusunda bilgi sahibi olmaması, seneye emeklilik zamanının gelmesi ve ileri yaşı, böylesine önemli bir kararın kimler tarafından alındığını gözler önüne sererken Cardano kurucusu olan Charles Hoskinson da tepki gösteren isimler arasındaydı.

“Bazı telefon konuşmaları yapacağım”

Hoskinson, TSİ gece yarısı attığı tweet ile, kripto paraların vergilendirilmesi maddesinin reddedilmesine tepki gösterdi ve şunları söyledi:

“Sanırım Washington’da bir miting düzenlemenin vakti geldi. Bazı telefon konuşmaları yapacağım. Daha sonra konu hakkında bilgilendirmede bulunacağım”

Simpsons’dan örnek verdi

Bu tweet’inden bir süre sonra ünlü yetişkin çizgi film serisi Simpson’ın bir bölümünden kısa bir kesit de paylaşan Hoskinson, Simpson bir türlü ne olacağını bilmeyi başarıyor” dedi.

Hoskinson’ın paylaştığı kesitte, Senato2da Simpson2sın yaşadığı kasaba ile ilgili bir karar alınacakken bir senatör, bambaşka bir talepte bulunarak bu kararın alınmasının önüne geçiyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl