Cardano kurucusu Hoskinson’dan Elon Musk’a teklif

Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson, Elon Musk'a merkeziyetsiz bir Twitter oluşturma teklifinde bulundu.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Elon Musk’a Twitter’ı satın alma teklifi reddedilirse iş birliği yapma çağrısında bulundu.

Hoskinson, Twitter hesabından Elon Musk’ı etiketleyerek “Elon, Twitter teklifini reddederse bana ulaş. Merkeziyetsiz bir platform oluşturmaktan mutluluk duyarım.” ifadelerini kullandı.

Cardano topluluğu, Hoskinson’un bu teklifine güçlü destek verirken Musk’tan henüz bir yanıt gelmedi.

Yaptığı hisse alımlarıyla Twitter’ın en büyük hissedarı haline gelen Musk, dün Twitter’ın tamamını 43 milyar dolar karşılığında satın almak için teklifte bulunmuştu. Biri hariç, hissedarlar şu anda Musk’ın bu teklifine sessiz. Twitter’ın en büyük hissedarlarından olan Suudi Prens El-Velid bin Talal, teklifi geri çevirdi. Musk ise teklifinin reddedilmesi durumunda B planını devreye alacağını söyledi fakat bununla ilgili detay vermedi.

Öte yandan Twitter, bir süredir “merkeziyetsiz Twitter” üzerinde çalışma yapıyordu. Şirket, geçen yıl Zcash’in eski yazılım mühendisi Jay Graber’ı bu amaçla oluşturulan BluSky projesinin başına getirmişti.

Son olarak Musk’ın hisse başına yaptığı 54.20 dolarlık teklifin ardından bir başka kripto para projesi TRON’un kurucusu Justin Sun ise 60 dolarlık bir teklifte bulundu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl