Cardano kurucusu Hoskinson’dan XRP topluluğuna sert eleştiri: Komplo teorilerini bırakın

Merkeziyetsiz finans projelerinden biri olan Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson ile XRP topluluğu arasındaki gerginlik devam ediyor. Hoskinson kendisine gelen son tepkilere ise katıldığı bir Youtube programında cevap verdi ve XRP topluluğunu komplo teorileri üretmekle itham etti.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson Youtube’da BitBoy Crypto kanalının programına katıldı ve gündemi değerlendirdi. Son dönemde XRP topluluğu ile arasındaki gerilimlerle ilgili de konuşan Hoskinson’ın yaptığı yorumlar bu durumu daha da büyütebilecek cinsten oldu.

“Komplo teorilerini bırakmalılar”

Verdiği röportajda özellikle Ripple ve SEC arasındaki davaya da değinen Hoskinson, XRP topluluğunun ortaya komplo teorileri atmaması gerektiğini ve bunun bir işe yaramayacağını söyledi:

“Ben yaptığım yorumlarda köprülerin atılmaması ve iyi ilişkiler kurulması gerektiğini söyledim. Twitter’daki binlerce tweet en çok okunanlar arasına girdi. Davayla ilgili büyük komplo teorileri ortaya atıldı. İnsanalr bana oradan saldırdılar. Bana ‘Huysuz çocuk’ dediler. Profesyonel olmamakla suçladular ama yapılması gereken bu değil. Komplo teorilerini bırakmalılar”

Ripple CTO’su David Schwartz’a: Biraz cesur ol da…

Hoskinson, kendisiyle ilgili “Çok şey söyleyebilirim” diyen Ripple CTO’su David Schwartz’ın tweet’ine de cevap verdi ve şunları söyledi:

“David Schwartz ve onun gibi, benim hakkımda çok söyleyebileceklerini iddia edenler beni hayal kırıklığına uğrattı. Bence sen biraz cesur ol da kendi topluluğuna komplo teorileriyle uğraşmamasını söyle… Bnece bunu yapmalısın. Çünkü günün sonunda bu alanda hep beraberiz. Nefret ve delilik hali hiçbir problemi çözmüyor”

Bilindiği üzere Ripple ile SEC arasındaki davanın en önemli unsurlarından biri olan “William Hinman belgeleri” konusunda XRP topluluğu birçok iddia ortaya atıyordu. Hinman’ın “Ethereum menkul kıymet değildir” sözünün arkasında SEC ile Ethereum kurucuları arasındaki bazı anlaşmalar olduğu iddia ediliyordu.

Ethereum’un kurucuları arasında olan Hoskinson da bu tür iddiaları sadece komplo teorisi olarak nitelendirmiş ve davaya bir katkısı olmayacağını belirtmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl