Cardano ve Etiyopya anlaştı, Hoskinson imzayı attı

Etiyopya hükumeti ve Cardano arasında, öğrenci ve öğretmen performanslarının blok zinciri teknolojisinde saklanabilmesini amaçlayan ve toplamda 5 milyon öğrenciyi kapsayan anlaşma bugün resmen hayata geçti. Afrika turunun Etiyopya ayağında bulunan IOG CEO'su ve Cardano kurucusu Charles Hoskinson da ortaklığın imzasını bizzat attı.

Afrika’da bir dizi görüşmelerde bulunmak için Kenya, Mısır, Burundi, Güney Afrika ve Etiyopya gibi ülkelerden oluşan bir iş gezisine çıkan Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Etiyopya Eğitim Bakanlığı’yla önemli bir anlaşmaya imza attı.

Taraflar arasında aylar önce sağlanan anlaşmanın imza töreninde kendisi de bulunan Hoskinson, Twitter hesabından “Etiyopya’nın eğitim sisteminin dijital dönüşümünü sağlamak amacıyla Eğitim Bakanlığı’yla birlikteydik. Hedefimizde 5 milyon öğrenci var” dedi.

Hatırlanacağı üzere, 2018 yılında da IOHK ile Etiyopya Bilim ve Teknoloji Bakanlığı arasında yerel geliştiricilere blok zinciri teknolojisi eğitimi ve tarım sektöründe Cardano kullanımı gibi alanları kapsayan bir mutabakat anlaşması imzalanmıştı.

100 milyon dolarlık yatırım

Hoskinson ayrıca Güney Afrika, Zanzibar ve Burundi hükumetleriyle de kısa süre önce eğitim ve ekonomi odaklı çeşitli anlaşmalar imzaladı. Cardano ve IOG bu anlaşmaları, blok zinciri teknoloji firması EMURGO’nun merkeziyetsiz finansı geliştirmek ve kıta genelinde blok zinciri ve IT eğitimi sağlamak için yaptığı 100 milyon dolarlık yatırımla destekleniyor.

Köye güneş enerjisi panelleri…

Geçtiğimiz günlerde IOG, teknoloji firması World Mobile Group ile de ortaklık kurmuştu. World Mobile Group, Tanzanya’daki bir köye de güneş enerjisiyle çalışan paneller kurmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl