Cardano’da yaklaşan Alonzo’nun son testnet’i 1 Eylül’de

Cardano kurucusu olan Charles Hoskinson'ın CEO'luğunu yaptığı mühendislik ve araştırma şirketi IOHK'in (Input Output Hong Kong) Youtube kanalındaki Cardano360 programında, yönetici Nigel Hemsley, Alonzo hard fork'u öncesinde son testnet'i e başlatmak üzere olduklarını söyledi. Hemsley, testnet'in tarihi olarak 1 Eylül'ü işaret etti.

Cardano’yu oluşturan teknoloji şirketi IOHK’in yöneticilerinden Nigel Hemsley, Alonzo sert çatallanması öncesinde son testnet için hazırlıkların tamamlanma aşamasında olduğunu belirtti. IOHK’in Youtube kanalında düzenli olarak yapılan Cardano360 programına katılan Hemsley, kendisinin ve ekibinin hafta sonları da dahil olmak üzere son testnet’in hazırlığı için sürekli çalıştıklarını söyledi.

“Her an büyük bir sorun da çıkabilir”

Şu an için her şeyin olumlu ve sorunsuz gittiğini belirten Hemsley, tüm seçenekleri de masaya yatırdı ve hiç beklenmedik bir problemin de her an karşılarına çıkabileceğini söyledi:

“Testnet için teklif Pazar günü sunulacak ve her şey yolunda giderse, 1 Eylül’de uygulamaya konulacak”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Cardano (ADA) fiyat analizi

IOHK bu ayın başında, açık testnet’in ilk versiyonu olan Alonzo Mor’u başlatmıştı. 12 Eylül’deki güncelleme öncesinde yapılan Alonzo testnet’leri içinde; Alonzo Beyaz, Alonzo Mavi gibi de birçok testnet bulunuyor.

“Olabildiğince fazla borsa katılmalı”

Bilindiği üzere Alonzo sert çatallanmasının ardından kullanıcılar, kripto endüstrisindeki en geniş hisse kanıtı blok zinciri olan Cardano zinciri üzerinde akıllı kontrat işlemleri yapabilecekler. Şu anda kripto para borsaları da Cardano hard fork’u için hazırlanıyor. Bittrex, Bitpoint, Coinbase, Coinbase Pro, HitBTC, Kubecoin gibi borsalar Alonzo için hazırlıklara başladılar. Hemsley ayrıca, güncelleme başlamadan önce yeterli likiditenin sağlanması için, Cardano’nun olabildiğince fazla borsanın bu hard fork’a hazırlanmasına ihtiyaçları olduğunu söyledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl