Cardano’da Vasil hard fork’u için 22 Eylül tarihi belirlendi

Cardano blok zincirinde bir süredir hatalar ve çeşitli denemeler sebep gösterilerek ertelenen Vasil hard fork'u için tarih belirlendi. Cardano'da geliştirmelerden sorumlu Input Output Global (IOG) platformu yaptığı Twitter açıklamasında ana ağ geçişi için 22 Eylül'ü hedef gösterdi.

Cardano’da Vasil güncellemesi için 22 Eylül tarihi hedef gösterildi. Input Output Global (IOG) Twitter’dan yaptığı açıklamada, topluluk onaylarının alınması ve tüm testlerin tamamlanmasının ardından Vasil hard fork’u için her şeyin hazır olduğu belirtildi.

“Cardano tarihinin en önemli geliştirmesi…”

Vasil güncellemesi için “Cardano’da bugüne kadar yapılmış en önemli geliştirme” değerlendirmesinin yapıldığı açıklamada ayrıca şu ifadeler kullanıldı:

“Vasil şu ana kadarki en önemli Cardano geliştirmesidir. Ağ kapasitesinin artırmasının yanı sıra işlem maliyetlerini de düşürür. Bu geçişle beraber geliştiriciler Plutus üzerinde de güçlü ve etkin blok zinciri tabanlı uygulamalar yaratabileceklerdir. Son 24 saatte teknik Cardano topluluğunun tümüne, SPO üyelerine ve Dapp topluluklarına anketler düzenledik. 22 Eylül gününde Vasil hard fork’u için tamamiyle hazır olacaklarına dair bize güvence verdiler. Lider borsaların büyük çoğunluğu da jendi güncelleme prosedürlerini başlattılar”

Cardano ağının ölçeklenebilirliğini geliştirmek için yapılması plânlanan Vasil hard fork’u, daha önce birkaç kez ertelenmişti. Geliştiriciler ve yöneticiler yaptıkları açıklamalarda birçok kez bu güncellemenin önemine değinmişler ve hiçbir şekilde acele edilmeyeceğini belirtmişlerdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl