Cardano’nun girişim kolundan DeFi, NFT ve blok zincirine 100 milyon dolar

Eylül ayı başında gerçekleşen Alonzo hard fork'u öncesindeki yükselişiyle en büyük 3. kripto konumuna kadar gelen Cardano ekosistem yatırımlarına güçlü şekilde devam ediyor. Cardano'nun ticari ve yatırım kolu olan Emurgo; DeFi, NFT çözümleri ve blok zinciri eğitimi için 100 milyon dolar ayırdı. Bu konuya özel çalışmalar gelecek yıldan itibaren başlayacak.

Cardano’nun yatırım kolu olan Emurgo, Pazar günü yapılan Cardano 2021 Zirvesi’nde DeFi, NFT ve blok zincir eğitimi için 100 milyon dolarlık yatırım ayırdığını duyurdu.

Emurgo CEO’su Ken Kodama, bu yatırımın Cardano ekosisteminin gelişmesini hızlandıracağını söyledi ve daha sonra attığı tweet’te de çalışmaların 2022’de başlayacağını belirtti.

Bilindiği üzere Cardano’nun yaratıcı kurumlarından biri olan Emurgo, geliştiriciler, şirketler ve hükumetler için çeşitli çözümleri üretiyor. Yatırım kolu ayrıca Pazar günü yaptığı açıklamada, Afrika’da yapay zeka, blok zinciri ve akıllı teknolojiler firması Adanian Labs’a ek fon sağlayacağını duyurdu.

Cardano’nun arkasındaki şirket olan IOG de, Etiyopya hükumetiyle bir işbirliği anlaşmasına varmış ve ülkedeki öğrenci performansını ölçmek için blok zincir üzerine kullanılacak bir sistem tasarladığını açıklamıştı. Sisteme 5 milyon öğrenci ve 750 bin öğretmenin dahil olacağı belirtilmişti. Cardano blok zincirinin tarım endüstrisinde de kullanılması konusunda da anlaşma sağlanmıştı.

Cardano (ADA) 71 milyar dolarlık piyasa değeriyle şu anda en büyük 3. kripto para konumunda ve şu an ADA 2.25 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl