Cathie Wood: Bitcoin’de 200 haftalık seviye endişe uyandırıyor

Daha önce Bitcoin için yaptığı 500 bin dolarlık fiyat tahminiyle çok konuşulan ve sürekli bu tahmininin arkasında olduğunu belirten ARK Invest CEO'su Cathie Wood, en büyük kripto paranın 200 haftalık hareketli ortalamasının altında işlem görüyor olmasının kendisi için endişe uyandırdığını belirtti.

Yatırım şirketi ARK ınvest kurucusu Cathie Wood, Bitcoin ve kripto para piyasalarında sistematik bir çöküş beklemediğini ancak fiyatın daha da düşmesi anlamında şu an işlem gören noktanın endişe yarattığını söyledi.

Şirketinin Temmuz ayı değerlendirme toplantısında çevrim içi olarak konuşan Wood, Bitcoin’in 2011’den sonraki en kötü çeyrek performansını göstermesinin kendisinde fiyat düşüşü anlamında endişe yarattığını, çünkü piyasanın bugün, o döneme göre çok daha fazla olgun olması sebebiyle şimdiki düşüşün önemli olduğunu söyledi.

“Yeni direnç 22 bin 500 seviyesi olabilir”

En büyük kripto paranın Kovid öncesi dönem seviyelerinin hala ciddi şekilde üstünde olduğunu belirten Wood, şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin hala Kovid öncesi seviye olan 7 bin-10 bin dolar bölgesinin üzerinde işlem görüyor. 2017 ATH bölgesi etrafındayız bu bölge destek oluşturabilir. Ancak 200 haftalık hareketli ortalamanın altında olmamız da endişe uyandırıyor. Bu bölge şu anda 22 bin 500 dolarda ve burasının da yeni direnç olduğu yönünde endişeler de yok değil…”

“Bir bildikleri var ki kurtarmaya çalışıyorlar”

Son dönemde kripto kredi ve faiz şirketlerinin iflasları ve FTX gibi firmaların da bu platformları kurtarmaya çalışmasına da değinen Wood, yaşananların kendisinde güven oluşturduğunu söyledi:

“Bu kişiler merkeziyetsiz finans dünyasında ne olup bittiğini iyi biliyorlar. Eğer burada topa giriyorlarsa bir bildikleri var demektir ve bu benim güvenimi artırıyor. Bu yüzden sistematik bir risk ihtimalinin de iyice azaldığını düşünüyorum”

ARK Invest son olarak yaşanan hisse senetleri düşüşlerini de bir fırsat olarak görmüş ve ARK İnovasyon ETF’i içindeki kripto para odaklı hisselerini artırmıştı. Coinbase ve Block şirket hisseleri alım yapılan varlıklardan en bilinenleriydi.

Wood son olarak kişisel Twitter hesabından da ABD Merkez Bankası’nı sert şekilde eleştirmiş ve bir resesyon içinde olduklarını söyleyerek “Fed, ekonomiden çok, kendisini düşünüyor gibi…” demişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl