Cathie Wood’un ARK Invest’i ilk kez Coinbase hissesi sattı

Kripto para destekçisi Cathie Wood'un başında olduğu ARK Invest'in "ARK Innovation" borsa yatırım fonunun (ETF), her gün yayımlanan işlem raporlarında Coinbase hisselerini sattığı görüldü. Bu işlem, Ark Invest'in ilk kez Coinbase hissesi satışı oldu.

Daha önce birçok kez Bitcoin‘in 500 bin dolara ulaşacağı yorumlarını yapan ve tam bir Bitcoin destekçisi olan Cathie Wood’un ARK Invest şirketinin ARK Innovation (ARKK) adlı ETF’i, Coinbase’in 14 Nisan’da halka arz edildiği günden bu yana ilk kez satış yaptı. Fon, 98 bin 427 hisse sattı ve mevcut fiyatlarla bu miktar, 25 milyon doların üzerinde.

En çok hisse Tesla’ya

Coinbase satış işlemlerine rağmen ARKK’ın en büyük 4. yatırımı konumunda (%5.62)… ARKK’ın en çok hisse aldığı şirket ise %9.85’lik oranla Elon Musk’ın elektrikli araç üretim şirketi Tesla.

Hisseler hala ATH’den çok geride

Hatırlanacağı üzere, Coinbase Nasdaq’ta listelenmeden önce Bitcoin de 60 bin dolar barajını aşmaya çalışıyordu. Bunu üst üste denemesine rağmen başaramayan en büyük kripto para, Coinbase’in listelenme haberleriyle ilk kez 60 bin dolar seviyesini aşmış ve 64 bin dolara kadar yükselmişti. O dönem Coinbase hisselerinin fiyatı 429 dolardı. Şu anda 257 dolardan işlem gören COIN hissesi, Bitcoin fiyatındaki yükselişle de yukarı doğru hareket yaptı.

Ünlü yatırımcı Bill Miller da, Coinbase şirketinin potansiyeline vurgu yaparak borsanın bir gün Tesla’nın piyasa değerini geride bırakacağı tahmininde bulunmuştu.

ARK Invest’in, ödeme platformu Square hisselerine de yatırımları bulunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl