Cathie Wood’un şirketi ARK’tan yeni Bitcoin tahmini: 1 milyon dolar

Daha önce birçok kez Bitcoin'in 500 bin dolar olacağı yorumunu yapan ve her defasında bu fikrinin arkasında olduğunu söyleyen ünlü yatırımcı Cathie Wood'un yatırım şirketi ARK Investments tarafından hazırlanan bir raporda yeni bir tahmin daha geldi. Şirket analisti Yassine Elmandjra, Bitcoin'in hala erken döneminde olduğunu ve en büyük kripto paranın 2030 yılı itibariyle 1 milyon dolar olabileceğini belirtti.

ABD’deki tanınmış finans yöneticilerinden biri olan Cathie Wood’un yönettiği ARK Invest’ten yeni bir Bitcoin tahmini geldi. Şirketin analisti Yassine Elmandjra, yazdığı “Büyük fikirler 2022” adlı dün yayımlanan raporda şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’in piyasa değeri küresel varlıkların hala küçük bir bölümünü temsil ediyor. Ancak, ulus devletler onu benimsemeye devam ettikçe bu oran da artacaktır. Bu sayede 2030 yılı civarında en büyük kripto paranın 1 milyon dolar değere ulaşacağını düşünüyoruz.”

İkinci devlet 2022’de çıkacak mı?

Bilindiği üzere uzmanlar, El Salvador dışında en az bir devletin daha 2022 yılında Bitcoin adaptasyonuna geçeceğini belirtiyorlar. Bu devlet ya da devletlerin yine El Salvador gibi göreceli küçük ekonomiye sahip ülkelerden biri olması beklentiler dahilinde…

ARK raporu: Bitcoin Visa’yı geçti

Öte yandan ARK raporunda ayrıca kripto paraların da küresel bir ödeme ağı olarak artık ciddi bir pazar payına sahip oldukları belirtildi. ARK’ın verdiği bilgiye göre Bitcoin’in kümülatif transfer hacmi 2021 yılında %463 arttı ve yıllık ödeme hacmi de Visa’nın hacmini geride bıraktı. Kasım ayındaki Taproot güncellemesi ve Lightning Network’teki geliştirmelerin de Bitcoin ölçeklenmesine ciddi katkı verdiği aşikar… ARK göre ayrıca 2022 yılında kurumsal şirketlerin Bitcoin alımları da devam edecek.

ARK Invest CEO’su Cathie Wood daha önce yaptığı birçok tahminde Bitcoin’in 2026 yılında 500 bin dolar olacağını düşündüğünü söylemişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl