Çekim işlemlerini durduran borsaya ağır şartlarla 100 milyon $’lık kurtarma planı

Temmuz ayında yaşadığı kriz nedeniyle platformdaki çekim işlemlerini durduran Zipmex borsası, 100 milyon dolarlık ağır şartlar içeren kurtarma paketini imzalamak üzere... Anlaşma birçok şirket yöneticisinin istifa etmesine kısıtlamalar getirirken yüzde 90'lık hisseyi de bir şirkete devrediyor.

Babel Finance ve Celsius’a yaptığı yatırımlar nedeniyle iflasın eşiğine gelen ve çekim işlemlerini aylardır askıya alan Taylandlı Zipmex borsasına 100 milyon dolarlık yardım geliyor. Ancak “Kurtarma paketi” olarak adlandırılan yardım ağır şartlar içeriyor.

Tayland ve dünyanın en zengin kişilerinden biri olan Prayudh Mahagitsiri’nin sahibi olduğu V Ventures şirketi Zipmex’in yüzde 90’lık hissesi karşılığında borsaya 100 milyon dolarlık “yardım” taahhüdünde bulundu. Ancak anlaşma birkaç zor madde daha içeriyor.

Örnek olarak Yapılan yatırımın ardından işlerin iyi gitmemesi durumunda kurucular Marcus Lim ve Akalarp Yimwilai ile pazarlama yöneticisi Proud Limpongpan’ın kayıpları kişisel olarak karşılamaları isteniyor.

Ülkeden gelen haberlere göre yönetici Limpongpan bu maddeyi kabul etmedi ve anlaşmaya imza atmayacak. Buunla birlikte bu 3 yöneticinin, en az 3 yıl istifa etmesine de engel getiriliyor.

Kişisel garanti maddesinin anlaşmaya son anda eklendiği de gelen iddialar arasında…

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl