Çekim işlemlerini kapatan kripto para borsasındaki açık 84 milyona çıktı

23 Haziran’da tüm para çekme işlemlerini askıya alan ve o günden bugüne kullanıcılarının hesaplarındaki paralarını çekemediği kripto para borsası CoinFLEX’ten yeni bir açıklama geldi.

Açıklamada, başlangıçta 47 milyon dolar olarak bildirilen açığın 84 milyon dolar olduğu ifade edildi.

İki haftadır para çekilemiyor

Kripto para borsası CoinFLEX, 23 Haziran’da piyasa koşullarındaki aşırılık ve büyük bir bireysel müşteriyle yaşanan sorundan dolayı tüm para çekme işlemlerini askıya almıştı. Borsa kullanıcıları, o günden bugüne hesaplarındaki paraları çekemiyor.

CoinFLEX’in açıklamasında yer verdiği müşterinin daha sonra Roger Ver olduğu öğrenilmişti. Borsa yöneticileri, erken dönem Bitcoin yatırımcısı olan ve geçmiş yıllarda Bitcoin’e verdiği destekten dolayı “Bitcoin İsa” olarak anılan Ver’in CoinFLEX’e 47 milyon USDC borçlu olduğu ve bu borcunu ödemediğini söylemişlerdi.

Borç 84 milyon dolar

Bugün CoinFLEX’ten son durumla alakalı yeni bir açıklama yapıldı. Açıklamada, Ver’in borcunu ödememesi nedeniyle oluşan açığın, 47 milyon dolar değil, 84 milyon dolar olduğu ifade edildi. Ayrıca, paranın alınması için Hong Kong’da Ver’e karşı yasal mücadelenin başlatıldığı bildirildi. Bununla birlikte, söz konusu müşterinin dünya çapındaki varlıklarına karşı icra kararı alınmasının yaklaşık 12 ay süreceği kaydedildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – 47 milyon USDC’lik borç polemiği: “Açıkça yalan söylüyor”

Dev açık yeni yatırımcılardan karşılanacak

Bu süreçte CoinFLEX, yeni yatırımcılardan sermaye elde etme arayışına girdi. Şirket, 84 milyon dolarlık açığı, kısa sürede bu yolla kapatmayı hedefliyor. Açıklamada, bir hafta içinde müşterilerin hesaplarındaki miktarların yüzde 10’unu çekilebilir hale getirmenin hedeflendiği vurgulandı.

CoinFLEX, 2019 yılında faaliyetlerine başladı. FLEX adında bir de token’ı bulunan borsanın yatırımcıları arasında ise Polychain Capital, Roger Ver ve Digital Currency Group yer alıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl