Celsius, Bitcoin madenciliği yatırımını 500 milyon dolara çıkarıyor

bitcoin-madenciligi (1)

Kripto kredi şirketi Celsius, Kuzey Amerika’daki Bitcoin madenciliği faaliyetleri için 300 milyon dolar daha yatırım yapıyor. Şirket, bununla birlikte, 2021’deki toplam yatırımını 500 milyon dolara çıkardı.

The Block‘un haberine göre şirket, gelecek yılın sonuna kadar madencilik kapasitesinde artırıma gidecek.

300 milyon dolarlık yatırım, Celsius’un bu yılın başlarında gerçekleştirdiği, Bitcoin madencilik cihazı alımı ile Bitcoin madencilik şirketleri Core Scientific, Rhodium Enterprises ve madencilik havuzu Luxor Technologies hisselerini kapsayan 200 milyon dolarlık yatırımın ardından geldi. Core Scientific, bir birleşme anlaşması yoluyla halka açılmayı beklerken Rhodium ise geçtiğimiz haftalarda bir halka arz başvurusu yapmıştı.

Celsius CEO’su Alex Mashinsky’ye göre, şirket şu anda çoğu Bitmain’in en yeni nesil cihazı Antminer S19’dan oluşan yaklaşık 22 bin Bitcoin madencilik cihazına sahip. Son yatırımla beraber Celsius, Kuzey Amerika’daki en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olacak.

Habere göre Celsius, madencilik yoluyla ürettiği BTC’leri, ana faaliyet alanı olan borç verme ve kredi işlemlerinde kullanacak. Kasım ayı itibari ile Celsius’un kontrolündeki varlıklar 28.6 milyar dolara ulaştı.

Celsius, geçtiğimiz ay, 3 milyar dolar değerleme ile 400 milyon dolar yatırım almıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl