Celsius kurucusunun cüzdanında büyük hareketlilik

Kripto kredi firması Celsius’un üst düzey yöneticilerinin, iflas başvurusunda bulunmadan hemen önce saklama hesaplarından 17 ila 23 milyon dolar değerinde kriptoyu nakde çevirdiği haberlerinin ardından eski CEO’su Mashinsky’nin CEL token’larını borsalara döktüğü bildirildi.

YouTube’da kripto dolandırıcılıklarını ifşa eden blok zinciri araştırmacısı Coffeezilla’nın Twitter hesabından paylaştıklarına göre, 27 Eylül’de Celsius’un CEO’luğundan istifa eden Alex Mashinsky, elindeki Celsius (CEL) token’larını adeta boşaltıyor.

1 milyon dolarlık CEL ve USDC transferi

Kripto analiz platformu Nansen’in verilerine göre eski CEO Mashinsky, ekim ayının başından bu yana cüzdanlarından MetaMask ve Uniswap’e yaklaşık 1 milyon dolar Celsius ve USDC gönderdi.

“Mashinsky farklı cüzdanlara CEL token’ı atıyor”

Mashinsky’den “karikatürize bir kötü adam” olarak bahseden popüler YouTuber Coffezilla, Mashinsky tarafından kontrol edilen ve geçen ay CEL ve USDC olarak yaklaşık 225 bin 376 dolar transfer eden başka bir cüzdan tespit ettiğini ileri sürüyor. Bu cüzdanın sahibi Nansen tarafından onaylanmadı. Ancak zincir üstü veriler, onaylı bir Mashinsky cüzdanı tarafından finanse edildiğini gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – USTC için yapılan yeni öneri fiyatı uçurdu

Coffezilla, Twitter hesabından paylaştığı ekran görüntüleriyle Mashinsky için “İflasın eşiğindeki şirketinden para çaldığı için yakalandıktan sonra çeşitli cüzdanlara yüz binlerce dolar değerinde CEL token’ı atmaya başladı.” dedi.

Coffeezilla takma adıyla tanınan Stephen Findeisen, kripto para aracı kurumu Voyager Digital’in sahte bir şekilde pazarlanması, TRON DAO Reserve’ün USDD sabit coin’inin bir saadet zinciri olabileceğini öne sürmesi, Coinbase’de içeriden bilgi ticareti iddiaları ve SafeMoon eski pazarlama şefinin “pump-dump” yapması da dahil olmak üzere çevrim içi dolandırıcılık araştırmalarıyla tanınıyor.

Celsius’un başı yasalarla dertte

Dosyalardaki bilgilere göre, eski CEO Alex Mashinsky, eski CSO Daniel Leon ve şu anki CTO Nuke Goldstein’ın mayıs ve haziran aylarında toplamda 56 milyon dolarlık Bitcoin, Ethereum, USDC ve CEL token çekimleri yaptıkları belirtildi. 3 yöneticinin yaptığı varlık çekimlerinin, 12 Haziran’daki çekim işlemlerini durdurma kararından önce yapıldığı da görüldü.

Aynı zamanda, mahkeme belgeleri, eski Celsius CEO’sunun eşi Kristine Mashinsky’nin de para çekme işlemlerine katılmış olabileceğini aktarıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl