Celsius’tan kriz açıklaması: Çözüm bulmaya çalışıyoruz

Geçtiğimiz hafta, platformda çekim işlemlerini askıya alan kripto borç ve faiz verme şirketi Celsius, yaşanan sorunlarıla ilgili bir çözüm bulmaya çalışıldığını ve aynı zamanda regülatörlerle de iletişim haline olduklarını belirten bir açıklama yaptı. Platformdan yapılan duyuruda, "Çözüm bulma kararlılığımız sürecek ve topluluğumuzdan bu sürecin biraz zaman alacağını bilmelerini istiyoruz" denildi.

Mayıs ayındaki LUNA çöküşünden sonra Haziran ayında da Celsius tarafında yaşanan likidite sorunları Bitcoin’de büyük düşüşün tetikleyicilerinden biri olurken, platform da bir süre devam eden sessizliğini bozdu.

“Bir çözüm bulma kararlılığımız sürecek”

Celsius’un blog sayfasından yapılan açıklamada topluluk çıkarlarının, platformun önceliği olduğu ve regülatörler ile yetkili kişilerle olan çalışmaların devam ettiği belirtildi ve şu ifadeler kullanıldı:

“Çekim, takas ve transfer işlemlerini durdurmamızın üzerinden 1 hafta geçti. Operasyonlarımız ve likiditemizin yeniden istikrara kavuşmasının ana amacımız olduğunun bilinmesini istiyoruz. Hem regülatörler hem de yetkililerle olan çalışmalarımız ve açık diyalog politikamız devam ediyor. Bir çözüm bulmak adına olan kararlılığımız da sürecek. Topluluğumuzun çıkarlarına yönelik politikamız önceliğimizdir. Devam eden destekleriniz için teşekkür ederiz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Kripto araştırma şirketi Kaiko: Celsius’un şansı azalıyor

CEO Mashinsky, AMA’leri sonlandırmıştı

Hatırlanacağı üzere son yıllarda her Cuma, bir AMA etkinliği düzenleyen ve topluluktan gelen soruları cevaplayan Celsius CEO’su Alex Mashinsky, bu soru-cevap etkinliğini bu hafta yapmamıştı. Platformun açıklamasında AMA’ler ile birlikte Twitter Spaces etkinliklerinin de sona erdirildiği belirtildi.

Platformun kendi token’ı olan CEL ise son 24 saatte gösterdiği %20’lik yükselişle haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 0.66 dolardan işlemden görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl