Coinbase, Bitcoin ve Ether dahil 500 milyon dolarlık kripto para alacak

"Kripto kışı" için 4.4 milyar dolarlık nakit rezerv ayırdığını açıklayan Coinbase, bilançosuna 500 milyon dolar değerin üzerinde kripto para eklemek için de hareket geçti. Açıklama, şirket CEO'su Brian Armstrong'dan gelirken, başarılı yönetici "Bilançomuzaa 500 milyon doların üzerinde kripto para eklemek için yönetim kurulu onay verdi" dedi.

Son dönemde ABD dışı yatırımlara da önem vermeye başlayan ve Japonya hamlesiyle de bunu açıkça gösteren Coinbase borsası, bilançosuna 500 milyon doların üzerinde değerde kripto para ekleme kararı aldı.

Yüzde 10’luk kâr da kriptoya!

Nasdaq’ta listelenen borsanın CEO’su olan Brian Armstrong, duyuruyu kişisel Twitter hesabından yaparken şu ifadeleri kullandı:

“Şu andaki varlıklarımıza 500 milyon doların üzerinde değerde kripto para eklemek için yönetim kurulumuzdan onay aldık. Ayrıca şirket kârının yüzde 10’luk kısmını da tamamen kriptoya ayıracağız. Kripto para endüstrisinin daha da olgunlaşmasıyla bu oranın artacağını düşünüyorum ve zamanla işlerimizin çoğunu kripto para endüstrisinde yürüteceğimizi umuyorum. Bu dönemde hala karışık olduğunu söyleyebilirim.”

Ethereum ve DeFi token’ları da olacak

Coinbase’in baş finans sorumlusu Alesia Haas da yazdığı bir blog yazısında, alımlarının Ethereum ile birlikte bazı merkeziyetsiz finans ürünlerini de içereceğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’e ek olarak Ethereum, proof of stake varlıkları, DeFi token’ları ve borsamızın desteklediği birçok kripto varlığı bilançomuza ekleyeceğiz ve bu varlıklara sahip olan halka arz olmuş ilk şirket olacağız”

Bilindiği üzere, MicroStrategy ve Tesla gibi şirketler de Bitcoin alımlarını Coinbase üzerinden gerçekleştirmişlerdi. Borsanın Nisan ayında halka arz olması ve Nasdaq borsasında listelenmeye başlamasıyla Bitcoin fiyatı da tarihi zirve yapmış ve 64 bin doların da üzerine çıkmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl