Cardano kurucusu Hoskinson açıkladı: Akıllı sözleşme duyurusu bu hafta

Mühendislik ve araştırma şirketi IOHK'in (Input Output Hong Kong) CEO'su ve Cardano kurucusu olan Charles Hoskinson, Cardano'nun merakla beklenen akıllı sözleşmeler teknolojisinin başlangıcının Cuma günü açıklanacağını duyurdu.

Ethereum kurucularından Charles Hoskinson

Cardano’da Nisan ayında test edilmeye başlayan akıllı sözleşme teknolojisinin başlangıcına artık az bir süre kaldı. Merakla beklenen geliştirme için Cardano kurucusu ve IOHK CEO’su Charles Hoskinson’dan açıklama geldi.

Youtube kanalından sürekli olarak değerlendirmelerde bulunan Hoskinson, videonun hemen başında Cuma günü duyuruyu yapacaklarını belirtti:

“Bugün önemli bir toplantı yaptık. Projede nerede olduğumuzu konuştuk. Akıllı sözleşmeler konusunda her şeyin yolunda olduğunu ve işlerin iyi gittiğini gördük. Ortaklarla ve geliştiricilerle yaptığımız uzun tartışmaların ardından duyuruyu muhtemelen Cuma günü yapacağız. Alonzo hard fork’unun ne zaman olacağını öğrenmiş olacaksınız ve akıllı kontratları Cardano üzerinde çalıştırabileceksiniz.”

“Titanların savaşı olacak”

Birçok kripto paranın yeni güncellemelerle güne ayak uydurduğunu belirten Hoskinson, ADA’nın çok sayıda kripto paranın yapamadıklarını başardığını söyledi:

“İlk 5’te olmaya devam edeceğiz. Bizim şu ana kadar başardıklarımızı yapan çok az kripto para var. Herkes güncelleniyor. Bitcoin’de de Lightning güncellemesi var. Ethereum da ETH 2.0’a geçiyor. Bu titanların çarpışması olacak. Uzun bir yol içindeyiz. Bundan 5 yıl sonra da biz yine burada olacağız. Zamanla daha fazla benimsenmeye kavuşacağız.”

Son 3 günde ADA’da % 20 artış

Bilindiği üzere Cardano, Alonzo geliştirmesinin “mor” aşamasına geçmişti ve sert çatallanma ana ağ başlangıcının son rötuşları yapılıyor. Yapılan geliştirmeler ADA fiyatına da yansırken, akıllı sözleşmelerin açıklanması beklentisiyle fiyatta son 3 günde yüzde 20’lik bir artış yaşanmıştı.

“Miting düzenlemek gerekiyor” demişti

Hem Twitter hem de Youtube kanalında güncel olayları sürekli olarak değerlendiren Hoskinson, ABD Senatosu’nda reddedilen kripto para vergi maddeleri konusunda da attığı bir tweet’te, “Bir miting düzenlememiz lazım. Birkaç telefon görüşmesi yapıp, detaylar konusunda bilgi vereceğim” demişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl