Kripto güvenlik şirketi CertiK’in hesabı ele geçirildi

Kripto ve blok zinciri alanında güvenlik ve denetim hizmetleri veren CertiK'in hesabı ele geçirildi. Hacker'lar kısa süreliğine bazı oltalama saldırısı girişimlerinde bulundular. Hesap dakikalar içinde ise kurtarıldı.

Akıllı kontratlardan Web3 uygulamalarına ve blok zincirlerine kadar birçok konuda güvenlik hizmetleri veren CertiK’in X hesabı hack’lendi. Blok zinciri güvenliği konusunda öncü bir şirket konumuna gelen CertiK’in hesabından oltalama linkleri de paylaşıldı.

Şirket çalışanları ise yaklaşık 5-10 dakikalık süre içerisinde X hesabını geri almayı başardılar. Haberin yazıldığı anlarda ise hacker’ların oltalama saldırıları sonucunda herhangi bir kullanıcının ya da takipçinin zarara uğrayıp uğramadığı bilinmiyor.

Oltalama saldırıları genelde orijinal web sitelerinin birebir aynısı şeklinde olan sahte sitelerin yapılması ve buralara müşteri çekilmesiyle yapılıyor. E-posta ya da sosyal medya üzerinden airdrop gibi ödüllerin dağıtılacağı yönünde paylaşılan linklerle de kullanıcılar tuzağa çekilebiliyor.

CertiK’in kısa süre önce Discord hesabı da hack’lenmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl