Chain’de (XCN) neler oluyor? Yüzde 95 düşüp, yüzde 700 arttı

Kripto para piyasaları dünden itibaren çok büyük ve yeni bir düşüş hareketine sahne olurken, Chain (XCN) token'daki ilginç ve sert volatilite ise dikkatlerden kaçmadı. Token yüzde 95 düştükten sonra yüzde 700 artış gösterdi.

Blok zinciri altyapı sağlayıcısı olarak hizmet verme amacıyla ortaya çıkan Chain projesinin token’ı olan XCN, kripto para piyasalarında dün yaşanan sert düşüşe ilk saatlerde ciddi şekilde dayandı. Daha sonra ise yaklaşık 1 saat içinde önce %95 düşüp daha sonra ise %700 artış gösterdi. Bu yükselişe rağmen XCN, düne göre hala değerinin yüzde 60’ını kaybetmiş durumda.

Dünya devlerinden yatırım aldı

XCN’nin, dünyanın en büyük borsalarından biri olan Coinbase’de, yaklaşık 1 hafta önce işleme açılması plânlanan token’lar listesine girdiğini de belirtmekte fayda var. Khosla Ventures, Citigroup ve Visa gibi dev şirketlerden kısa süre önce toplamda 40 milyon dolara yakın yatırım alan Chain, firmalara blok zinciri altyapı çözümleri sunuyor. Şirket daha önce de Visa, Nasdaq, State Street, Citibank ile blok zinciri ağları oluşturmak için ortaklıklar kurmuştu.

53 milyar 470 milyonluk toplam arzı olan token’ın dolaşımdaki arzı ise şu anda 21 milyar 400 milyon civarında… Chain (XCN) Gate.io, Kucoin, Huobi ve Poloniex gibi bilinen borsalarda da listelenmiş durumda… Binance ve Coinbase listelenmelerinin gelmesi durumunda fiyat ciddi bir artış da görebilir ancak özellikle ayı piyasasının sert rüzgarlarının estiği bir dönemde yatırımcıların çok dikkatli yatırım yapmaları gerekiyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl