• Web3 yatırım firması CoinFund, 158 milyon dolar topladı

  Kripto odaklı yatırım firması Coinfund, erken dönem blok zinciri projelerine destek olmak amacıyla 158 milyon dolar topladı. Yapılan açıklamada, toplanan miktarın CoinFund'un dördüncü tohum fonu için beklenenden daha fazla olduğu bildirildi.

 • Tarımda yapay zeka ve blok zinciri uygulama alanları

  Bu makalemde, sağlıklı yaşam için gıda güvencesi, gıda güvencesi için etkin tarımsal üretim, etkin tarımsal üretim için de toprak veriminin yapay zekâ ve blok zinciri ortak teknolojik kullanımında nasıl sağlanabileceğini örnek bir kavram kanıtı uygulaması ile izah etmeye çalışacağım. Tarımda yadsınamayacak gerçekler Yeryüzünün doğal arazi...

 • Chain’de (XCN) neler oluyor? Yüzde 95 düşüp, yüzde 700 arttı

  Kripto para piyasaları dünden itibaren çok büyük ve yeni bir düşüş hareketine sahne olurken, Chain (XCN) token'daki ilginç ve sert volatilite ise dikkatlerden kaçmadı. Token yüzde 95 düştükten sonra yüzde 700 artış gösterdi.

 • Çin Yüksek Mahkemesi’nden uyarı: Blok zinciri teknolojisine geçin

  Çin Halk Cumhuriyeti Yüksek Mahkemesi, yerel mahkemelerin 2025 yılına kadar blok zinciri teknolojisini benimsemesi ve mahkemeler arasında bağlantı inşa edilmesi yönünde bir uyarı geçti.

 • Kripto dünyasında bir projenin dolandırıcılık aracı olduğu nasıl anlaşılır?

  Kripto para dünyasında yer alan herhangi bir projenin 'scam' yani 'dolandırıcılık' olduğu nasıl anlaşılır? Bu makale size rehberlik edecek.

 • Soru&Cevap

  Blockchain teknolojisi, Bitcoin ve diğer dijital para birimleriyle ilgili sorularınız mı var? Aşağıda bulunan yorum bölümünden ekibimize ulaşarak sorularınıza net ve doğru yanıtlar alabilirsiniz.

 • Kripto para nedir?

  Bitcoin’in günden güne yaygınlaşması ve popülerleşmesiyle Bitcoin‘in yakından ilişkili olduğu pek çok kavram da merak konusu oldu. “Kripto Para” kavramı da bunlardan biri. Peki kripto para nedir? En genel tanımıyla kripto para, tüm dünya vatandaşlarının her yere anlık para gönderebilmesini sağlayan, merkezi otoriteden ve devletlerden...

 • Blockchain teknolojisi dünyayı nasıl değiştirecek?

  Bitcoin ve altcoinlerin altında yatan Blockchain teknolojisinin ne kadar radikal bir değişim getireceğini anlamak için bir endüstriyi inceleyeyim: Finansal hizmetler. Köşedeki dükkanda kartınıza dokunuyorsunuz, veri akışı çok sayıda şirket üzerinden gerçekleşiyor. Bunların her birinin kendi bilgisayar sistemi var -ki bazılarının bu salondaki birçok kişiden eski-...

 • Blockchain nedir?

  Bitcoin ve diğer altcoinlerin altında yatan teknoloji Blockchain nedir? Bu soruya ünlü konuşmacı Don Tapscott yanıt veriyor.