• Chain’de (XCN) neler oluyor? Yüzde 95 düşüp, yüzde 700 arttı

  Kripto para piyasaları dünden itibaren çok büyük ve yeni bir düşüş hareketine sahne olurken, Chain (XCN) token'daki ilginç ve sert volatilite ise dikkatlerden kaçmadı. Token yüzde 95 düştükten sonra yüzde 700 artış gösterdi.

 • Çin Yüksek Mahkemesi’nden uyarı: Blok zinciri teknolojisine geçin

  Çin Halk Cumhuriyeti Yüksek Mahkemesi, yerel mahkemelerin 2025 yılına kadar blok zinciri teknolojisini benimsemesi ve mahkemeler arasında bağlantı inşa edilmesi yönünde bir uyarı geçti.

 • Kripto dünyasında bir projenin dolandırıcılık aracı olduğu nasıl anlaşılır?

  Kripto para dünyasında yer alan herhangi bir projenin 'scam' yani 'dolandırıcılık' olduğu nasıl anlaşılır? Bu makale size rehberlik edecek.

 • Soru&Cevap

  Blockchain teknolojisi, Bitcoin ve diğer dijital para birimleriyle ilgili sorularınız mı var? Aşağıda bulunan yorum bölümünden ekibimize ulaşarak sorularınıza net ve doğru yanıtlar alabilirsiniz.

 • Akıllı sözleşme nedir ve akıllı sözleşmelerle neler yapılabilir?

  Bitcoin, Ethereum veya Ripple gibi kripto para  birimi ağlarının vaatlerinden biri de dijital para  transferinin ötesine geçen yeni bir işlem paradigmasını mümkün kılabilmektir. Dijital para transferinin ötesine geçmekten kasıt, bu merkezi olmayan kripto ağların; bankalar, mahkemeler, geleneksel oyuncuları içermeyen işlemler ve anlaşmalar yaratma kabiliyetini ortaya...

 • Kripto para nedir?

  Bitcoin’in günden güne yaygınlaşması ve popülerleşmesiyle Bitcoin‘in yakından ilişkili olduğu pek çok kavram da merak konusu oldu. “Kripto Para” kavramı da bunlardan biri. Peki kripto para nedir? En genel tanımıyla kripto para, tüm dünya vatandaşlarının her yere anlık para gönderebilmesini sağlayan, merkezi otoriteden ve devletlerden...

 • Blockchain teknolojisi dünyayı nasıl değiştirecek?

  Bitcoin ve altcoinlerin altında yatan Blockchain teknolojisinin ne kadar radikal bir değişim getireceğini anlamak için bir endüstriyi inceleyeyim: Finansal hizmetler. Köşedeki dükkanda kartınıza dokunuyorsunuz, veri akışı çok sayıda şirket üzerinden gerçekleşiyor. Bunların her birinin kendi bilgisayar sistemi var -ki bazılarının bu salondaki birçok kişiden eski-...

 • Blockchain nedir?

  Bitcoin ve diğer altcoinlerin altında yatan teknoloji Blockchain nedir? Bu soruya ünlü konuşmacı Don Tapscott yanıt veriyor.