Cardano kurucusu Hoskinson Afrika’dan FUD uyarısı yaptı

Mühendislik ve araştırma şirketi IOG (Input Output Global) ile Cardano'nun kurucusu olan Charles Hoskinson, çıktığı geniş Afrika gezisinden Cardano yatırımcıları için FUD uyarısında bulundu. Özellikle ölçeklenebilirlik sorunlarıyla ilgili çok fazla FUD yayıldığını belirten Hoskinson, Cardano ekosisteminin şu anda güçlü ve güvenli olduğunu, aynı zamanda da hiç görmediği şekilde talep aldığını belirtti.

Eylül ayında merakla beklenen Alonzo hard-fork’unu tamamlayan Cardano’da, kurucu ve CEO Charles Hoskinson, Twitter üzerinden yayılmaya çalışılan FUD yani, “korku, belirsizlik ve şüphe” hareketine tepki gösterdi.

Güney Afrika’dan Kenya’ya, Etiyopya’dan Mısır’a kadar birçok ülkedeki ziyaretlerden ve toplantılardan oluşan geniş Afrika turunun Cape Town’daki kısmından takipçilerine canlı bir video ile seslenen Hoskinson, Afrika turunda çok çalıştıklarını ve neredeyse sabah 6’da kalkıp gece 12’ye kadar meşgul olduklarını belirtti.

Perakende deviyle toplantı

Güney Afrika’da inovasyon konulu bir konferansta konuşma yaptığını, sırada birçok devlet başkanıyla da görüşmelerin olduğunu belirten Hoskinson aynı zamanda perakende ve süpermarket devi şirket ShopRite’ın CEO’suyla da önemli bir toplantı gerçekleştirdiğini ifade etti.

“Bunlar olağan FUD’lar…”

Twitter’da yine ve her zaman olduğu gibi bir FUD furyası başlatılmak istendiğini belirten Cardano kurucusu, yatırımcıların ve takipçilerin yazılanlara fazla inanmamalarını söyledi:

“Açıkçası detaylı bir şekilde kontrol etmedim ama Ekim sonu ya da Kasım başı için plânlanan PAB güncellemesi için yine bir FUD söz konusu. Hep aynı nedenler öne sürülüyor. Ölçeklenebilirlik, TPS oranları gibi sorunlar varmış gibi gösteriliyor. Şu anda yan zincirlerin de hayata geçmesini bekliyoruz. Geliştiricilerimiz iyi çalışıyor ve her hafta yeni şeyler de öğreniyorlar. Yazılan kodların bazıları zor bazıları da kolay olacak. Ve bir endüstrinin gelişmesi için de bunlar olmalıdır. Ekosistem güvenli ve çok güçlü. Topluluk harika. Hiç görmediğimiz şekilde talep alıyoruz. PAB de muhtemelen Kasım ayında yapılacak. Açıkçası genel anlamda çok sağlıklı ve iyi bir gidişat halindeyiz. Cardano’nun genel ilerlemesinden ben şu an mutluyum. Bu sene gerçekten harika bir yıl geçirdik. O yüzden küçük ve özel bazı hatalardan çok fazla etkilenmiyoruz. Bu tür çalışmalar günlerin veya haftaların değil, ayların ve yılların geçtiği zamanlardır. Topluluk büyümeye devam ediyor. Geliştiriciler de Cardano’ya ilgi gösteriyor. Kısa süre içinde bir AMA etkinliği de yapacağım ve soruları detaylı şekilde cevaplayacağım ”

Hoskinson ayrıca Cardano’da çok sayıda ticari ürünün de hazırlandığını belirtti ve hem kendi topluluğuna hem de FUD yayanlara verdiği mesajda önümüzdeki 3 ilâ 9 ayda Cardano üzerinde yeni teknolojilerin gelişeceğini söyledi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl