650 milyon CHZ tutan balinadan borsaya kritik transfer

Cüzdanında 650 milyoın adet Chilliz token'ı tutan bir balina 20 milyon adet CHZ'yi çeşitli cüzdanlara dağıttı. Bu kişi ayrıca, dağıttığı token'ların 373 bin 999 adedini de OKX borsasına gönderdi.

chz nasıl alınır

İçinde 650 milyon adet CHZ tutan ve adresi 0x8163 ile başlayan bir balina cüzdanı 20 milyon CHZ transferi yaptı. Bu CHZ’ler, 0x4da2 ile başlayan bir başka adrese taşınırken, cüzdanda 2 milyon CHZ bırakıldı ve 18 milyon CHZ daha sonra çeşitli başka cüzdanlara dağıtıldı.

Satış baskısı yaratır mı?

Dağıtılan CHZ’lerin gittiği iki cüzdandan ise 373 bin 999 adet token OKX borsasına gönderildi. Borsaya gönderilen 374 bin token’ın satış baskısı yaratma ihtimali neredeyse hiç yok. ANcak balina, kademeli olarak bu transferleri devam ettirirse, CHZ’de son dönemde yaşanan düşüş daha da ileri seviyeye gidebilir. Geçtiğimiz hafta da çeşitli transferler yapan balina, 14 milyon adetlik CHZ gönderimi yapmıştı. O zamandan bu yana CHZ fiyatında %10’luk bir düşüş yaşandı.

Son dönemde fiyat eridi

Geçtiğimiz sene düşüşlerin olduğu dönemde Lionel Messi anlaşmasını açıklayan ve önemli yükselişler kaydeden Chilliz, Dünya Kupası öncesinde de yine ralli başlatmıştı. Bitcoin paritesinde de yükseliş yaşayan token, 0.25 doların da üzerine çıkmıştı.

CHZ haberin yazıldığı dakikalarda ise yaklaşık 0.10 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl