Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Çinli kripto para yatırımcıları, OTC platformlarına yöneldi

Kripto paralar konusunda sert adımlar atmaya başlayan Çin’de kripto para yatırımcıları alım-satım işlemleri için artık takip edilmesi zor olan yolları tercih etmeye başladı. Kullanıcılar OTC (tezgah üstü) platformları ve P2P ağlarında buluşuyor.

Bloomberg’in hazırladığı rapora göre; hükumetin açıklamasından sonra yüzde 4.4 oranında düşen ancak kayıplarının yarısını kısa sürede kapamayı başaran yuan-USDT işlem çiftinde bu yükselişin sebebi olarak OTC yani tezgah üstü borsalar ile P2P işlemler gösteriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Çin’de devlet yetkilileri Bitcoin madenciliği için toplanıyor

Çinli trader’ların OTC ve P2P işlemleri, devlet takibini ise ciddi şekilde zorlaştırıyor. Burada ön plana çıkan 2 adım söz konusu… Birincisinde alıcılar, OTC platformlarında coin’ler için fiyat veriyorlar. İkinci adım ise, alıcı ve satıcı fiyat üzerinde anlaştığı zaman, alıcı kişi ödeme için değişik bir ödeme platformunu kullanıyor. Bu iki adımı takip etmek otoriteler için adeta imkansız hale geliyor.

Yerel OTC platformlarının ve P2P ağlarının sayısının sürekli olarak artması ve kripto para yatırımcıları için bir alternatif oluşturması Çinli düzenleyicilerin işini her geçen gün daha da zorlaştırıyor, trader’lara ise nefes alacak bir boşluk yaratıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl