Çinli yatırımcıların çoğu Bitcoin’de 10 bin doları bekliyor

Kripto paraların alım satımının ve madenciliğinin yasak olduğu Çin'de hala ciddi bir yatırımcı kitlesi bulunurken, ülkenin en büyük sosyal medya platformu Weibo'da da önemli bir anket düzenlendi. Katılımcıların büyük bölümü Bitcoin'de 10 bin dolarlık dip seviyesini beklediklerini belirttiler.

Çinli kripto para yatırımcıları da, genel kalabalık gibi Bitcoin ve kripto paralarda daha fazla düşüş bekliyor. Çin’in en büyük sosyal medya platformu olan Weibo’da düzenlenen bir anket Çinli yatırımcıların düşüş fırsatı aradıklarını gösterdi.

%40’lık kısım 10 bin doları bekliyor

Çin’den önemli haberleri İngilizce olarak Batı dünyasına duyuran Wu Blockchain’in paylaştığı bilgilere göre, Weibo’da yapılan ve 2200 kişinin katıldığı ankette oy kullananların %8’lik kısmı Bitcoin’de 18 bin, Ethereum’da ise bin dolarlık bölgenin dip olduğunu düşünüyor. %26’lık kısım 15 bin dolar / 800 dolarlık (ETH) bölgede yeni alım yapacağını belirtirken, %40’lık çok büyük bir bölüm ise Bitcoin’de 10 bin, Ethereum’da ise 500 dolarlık bölgeyi bekleyeceğini duyurdu.

Uzmanların ise kripto paralarda daha fazla düşüş gelip gelmeyeceği konusunda ciddi bir ayrılıkları bulunuyor. Birçok zincir üstü analiz uzmanı Bitcoin’in zaten aşırı satış durumunda olduğunu belirtirken, bazıları ise Fed politikaları ve dünyadaki krizle birlikte düşüşlerin önümüzdeki dönemde de sertleşebileceğini aktarıyor.

Bilindiği üzere Bitcoin yılbaşından bu yana %60, ATH yaptığı Kasım ayından bu yana ise %80’den fazla düştü. En byük kripto para 20 bin, Ethereum ise 1100 dolardan işlem görüyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çin’de merkeziyetsiz finans kurtuluş oldu

Bilindiği üzere geçen sene Mayıs ayında Çin ülkedeki madencilik faaliyetlerini, Eylül ayında ise tüm kripto para işlemlerini tamamen yasaklamıştı. Yani yaklaşık 10 aydır Çin’de hiçbir kripto para işlemi yapılamıyor. Çinli kullanıcıların ise işlemlerini, ya kimlik doğrulaması prosedürlerini tamamlamadan küresel borsalardan yaptıkları ya da merkeziyetsiz finans uygulamalarını kullanarak sürdürdükleri belirtiliyor.

➤ Bitcoin Haberleri

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl