Circle’ın CEO’su: Tüm küresel paralar kripto paralara dönüşecek

Finans teknolojileri şirketi Circle'ın CEO'su her dünya parasının bir gün kendi dijital versiyonlarına sahip olacağını iddia ediyor.

Finans teknolojileri şirketi Circle’ın CEO’su her dünya parasının bir gün kendi dijital versiyonlarına sahip olacağını iddia ediyor. CNBC’ye bir röportaj veren Jeremy Allaire, gelecekte bir kripto dolar, yen ve avronun kaçınılmaz olduğunu düşünüyor.

CEO Allaire, şöyle dedi:

“Biz tüm itibari paraların kripto haline geleceğini düşünüyoruz. Bu kaçınılmaz görünüyor.”

Allaire, 2013 yılında ortağı Sean Neville ile birlikte Circle’ı kurdu. Şirket o zamandan bu yana hep kripto paralar ve blockchain teknolojisiyle yakından ilgilendi. Şu anda blockchain teknolojisi kullanılarak bir kullanıcıdan diğerine para transferi hizmeti sağlayan Circle Pay adında bir uygulamaları var.

Şirket ayrıca kullanıcıların kripto para alıp satmalarını sağlayacak bir uygulama olan Circle Invest’i de yarattı. Ek olarak kurumsal yatırımcılar için de Circle Trade aracılığıyla tezgah üstü (OTC) işlem imkanı veriyor.

Şirketi yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs ile Çin internet devi Baidu destekliyor. Şu anda değeri 3 milyar doların üzerinde olan Circle, yakın zamanda kripto para borsası Poloniex‘i de satın almıştı.

Circle, şu anda ise ağırlıklı olarak, ABD Doları destekli bir dijital para üzerinde çalışıyor. Bu dijital para Circle USDC ya da USD Coin şeklinde bilinecek.

Allaire, ABD Doları’nın dijital versiyonuna ek olarak Circle’ın hem Euro hem de İngiliz Sterlini destekli dijital paralar yaratmayı da düşündüğünü söyledi.

Bu arada Circle, yakın zamanda bir bankacılık lisansı almak için başvuru yapmıştı.

→ YENİ HEDEF 7000 DOLAR MI? BITCOIN’DE OLABİLECEKLER

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl