Citrea, tohum yatırım turunda 2.7 milyon dolar yatırım aldı

Bitcoin’in blok alanı sınırlamalarını sıfır bilgi teknolojisiyle aşan ve böylece geliştiricilerin Bitcoin üzerinde istedikleri her şeyi inşa edebilmelerini sağlayan ilk rollup olan Citrea, tohum yatırım turunda 2.7 milyon dolar yatırım aldı.

Galaxy’nin liderlik ettiği yatırım turuna diğer yatırımcıların yanı sıra Delphi Ventures, Taproot Wizards kurucu nortağı Eric Wall, Avail kurucu ortağı Anurag Arjun, Binance eski çalışanı BatuX, Blockscout kurucusu Igor Barinov ve Figment Capital yönetici ortağı James Parillo katıldı.

Citrea tarafından yapılan açıklamada, bu stratejik yatırımın Citrea’nın dünyanın en güvenli ve merkeziyetsiz blok zinciri Bitcoin’in üzerine programlanabilir bir likidite katmanı inşa etme misyonuna olan ortak inancı gösterdiği belirtildi.

Citrea’yı hayata geçiren Chainway Labs’ın CEO’su Orkun Mahir Kılıç, “Bitcoin ölçeklenebilirliği alanında ilk defa Bitcoin hem veri kullanılabilirliği hem de mutabakat katmanı olarak işlev görüyor. Bu benzersiz yaklaşım, çok geniş yelpazedeki uygulamaları tam Bitcoin güvenliğiyle destekleyecek bir altyapı oluşturmamıza imkan veriyor.” şeklinde konuştu.

Citrea’nın yolculuğu, Chainway Labs’ın Bitcoin üzerinde yaptığı ZK deneyleri ile birlikte 2023 yılına kadar uzanıyor. O zamandan bu yana Citrea, Bitcoin’i dünya finansının temeli haline getirmeye yönelik çok daha büyük bir vizyonu benimsedi.

Galaxy Ventures genel ortağı Will Nuelle, yaptıkları yatırımın ardından “Bitcoin, ilk günlerdeki bazı istisnalar dışında, bugüne kadar büyük ölçüde parasal bir fenomen olarak görülmüştür. Ancak Bitcoin, aynı zamanda var olan en güçlü ekonomik ve hesaplama platformlarından biridir. Chainway’in Citrea ZK Rollup’ı geliştirmesi, Bitcoin’in bir platform olarak işlevselliğinin artırılmasında heyecan verici bir sonraki aşama olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl