CoBAC Workspace, belirli ürünlerinde Bitcoin kabul edecek

Eminönü, İstanbul’daki ortak çalışma ve yaşam alanı CoBAC Workspace, teknolojiyi yakından takip etme ve inovasyonu deneyimleme konusunda önemli bir adım daha atıyor. Ortak çalışma alanı sektöründe bir ilki gerçekleştirecek olan CoBAC Workspace, 19 Ağustos 2023 günü itibari ile day pass, hot desk ve toplantı odaları rezervasyonlarında ödeme yöntemi olarak Bitcoin kabul etmeye başlayacak.

2021 yılından bu yana, CoBAC, Yirmibir Topluluğu ve İstanbul Bitcoin Buluşması’nın ana üssü ve buluşma noktası oldu. CoBAC, Türkiye’deki Bitcoin topluluğuna aylık buluşmalar için ortak çalışma ve etkinlik alanlarını açarak, Bitcoin hakkında bilgi edinmek ve müzakere etmek isteyen herkesin katılabileceği etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Bu buluşmalar, ünlü Bitcoin savunucuları ve geliştiricileri Jimmy Song, Jesse Shrader, Adem Bilican, Julian Lininger, Burak Keceli, Alican Vergin ve Kemal Yaşar gibi kişiler tarafından Bitcoin’in teknolojisi ve ekonomisi hakkında sunumları içeriyor; ayrıca pratik atölyeler ve Socratic Seminerler de düzenleniyor.

2022 yılında CoBAC çalışma alanı, Berlin merkezli Fulmo şirketi tarafından düzenlenen “Lightning Hackdays Istanbul” adlı 3 günlük geliştirici konferansına ev sahipliği yaptı. Bu etkinliğe 20 ülkeden 250’den fazla Lightning Network geliştiricisi katıldı.

CoBAC Kurucu Ortağı ve Direktörü Gökhan Gürcüoğlu, “Dijital yeniliklere doğru ilerlemek, CoBAC topluluğunun genişletilmesine yönelik ilerici bir adımı simgeliyor. CoBAC Workspace olarak 19 Ağustos 2023 günü itibari ile day pass, hot desk ve toplantı odası rezervasyonlarımızda Blink iş birliğiyle, Bitcoin kullanmaya başlıyoruz. Türkiye’deki hukuki durum sebebiyle birçok girişim, Bitcoin ödemelerini kabul etmenin yasallığıyla ilgili kaygı duyuyor. Ancak, Özkeser hukuk ve Elit hukuk ofislerinin yakın tarihli bir hukuki değerlendirmesine göre, Türk hukukunda küçük işletmelerin mal veya hizmet karşılığında Bitcoin’i kabul etmelerine karşı açık bir yasak görünmemektedir.” açıklamalarında bulundu.

19 Ağustos 2023’te, Bitcoin ile ödeme kabul etmenin duyurulacağı Innovation Experience etkinliği CoBAC Terrace Garden’da gerçekleşecek. Bilal Göregen’in canlı performansıyla, Haliç manzarasına karşı ikramlar eşliğinde networking imkânı sunulacak. Bu etkinlik, aynı zamanda 18 Ağustos’ta gerçekleştirilen ve ABD merkezli Bitcoin şirketi Swan tarafından düzenlenmekte olan BTC-IST Bitcoin konferansının da resmi after partisi olacak.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl