Coinbase’den Bitcoin ve Litecoin’in kabulünü hızlandıracak hamle

ABD merkezli kripto para platformu Coinbase, internet sitelerinde Bitcoin ve Litecoin'in kabulünü hızlandıracak önemli bir adım attı.

Dünyanın en büyük kripto para platformlarından biri olan Coinbase, kripto paraların dünya çapında milyonlarca online satıcı tarafından bir ödeme yöntemi olarak kullanılmasına yönelik önemli bir adım attı.

Şirket, birçok e-ticaret sitesinde kullanılan WordPress eklentisi WooCommerce’in özelleştirilmiş bir versiyonunu geliştirerek satıcıların Bitcoin ve Litecoin‘i doğrudan kabul etmelerini sağlıyor.

Yaklaşık 50 milyon internet sitesinde kullanıldığı belirtilen eklenti, tüm e-ticaret sitelerinin yüzde 28’inde aktif bir şekilde yer alıyor. Coinbase, Coinbase Commerce oluşumu altında geliştirdiği WooCommerce’in özelleştirilmiş versiyonu ile kripto paraların günlük ticareti işlemler için kullanılmasını kolaylaştırmayı planlıyor.

Şirket, eklentinin nasıl kurulacağı ve ödemelerin nasıl tahsil edileceği ile ilgili ayrıntılı bilgileri GitHub profilinde detaylı bir şekilde açıkladı.

Kripto para kullanımının tabana yayılacağına dönük işaretler her geçen gün artmaya başladı. Coinbase’in bu hamlesinin yanı sıra dün kahve devi Starbucks, mağazalarında kripto paraları kabul etmek için çalışma yürüttüğünü resmi ağızdan açıklamıştı. Dünyanın en büyük borsası NYSE’nin ana şirketi ICE de Microsoft, Starbucks ve birkaç önemli şirketle birlikte Bakkt adında yeni bir oluşumun temelini atmıştı. Bu oluşum bünyesinde kripto paraların dünya çapında kullanımını kolaylaştırmak için ciddi adımlar atılacağı ifade edilmişti.

→ BITCOIN ÜRETEBİLEN TELEVİZYON GELİŞTİRİLDİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl