Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Coinbase borsası Cardano (ADA) staking hizmetini başlattı

ABD'nin en büyük borsası olarak kabul edilen Coinbase, önemli kripto paralardan biri olan Cardano'da staking hizmeti başlattığını duyurdu. Yapılan açıklamada, yıllık stake faizinin yaklaşık %3.75 olacağı ve kullanıcıların ilk ödülleri almaları için 20 ilâ 25 gün arasında bir sürenin geçmesi gerektiği belirtildi.

ABD merkezli Coinbase borsası stake hizmetine Cardano’yu da ekledi. Borsadan yapılan açıklamada, Cardano’nun en popüler kripto paralardan biri olduğu ve “Ethereum’un yeni nesil evrilmiş bir versiyonu” olduğu belirtildi.

APY %3.75…

Coinbase’den yapılan resmi duyuruda Cardano’da yıllık getirinin yaklaşık %3.75 olması beklendiği, kullanıcıların 20 ilâ 25 gün süren ilk stake periyodunun ardından ilk ödüllerini alacakları ancak bundan sonraki dönemde ödüllerin her 5 ilâ 7 günde dağıtılacağı yazıldı. Öte yandan ADA’ların her zaman hesapta durmaya devam edeceği ve kullanıcıların istedikleri zaman stake periyodunu sonlandırma hakkının da olduğu bilgisi verildi.

Cardano’nun ödülleri stake katılımcılarının sayısına göre dağıttığı belirtilirken, Coinbase’de ise rakamın sadece komisyon düşülerek aynı şekilde dağıtılacağı aktarıldı.

LEND ürünü SEC duvarına çarpmıştı

Cardano dışında Tezos, Ethereum 2.0 ve Cosmos için de stake hizmeti sunan Coinbase borsası, bir süre önce LEND adında bir kredi verme ürünü de başlatmak istemiş ancak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bu hizmete karşı çıkmıştı. Şirket CEO’su Brian Armstrong da, SEC’ye sert şekilde tepki gösteren bir mektup yazmış ve tweet’lerle de durumu kamuoyuna bildirmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl