Coinbase CEO’su Armstrong 133 milyon dolarlık malikane aldı

ABD'nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase'in CEO'su Brian Armstrong, Los Angeles'tan 133 milyon dolarlık bir malikane satın aldı. Armstrong dışında birçok kripto para odaklı şirketin yöneticisi de önemli emlak ve arazi alımlarıyla son dönemde ortaya çıkarken, Armstrong'un, evi ünlü Japon iş adamı Hideki Tomita'dan aldığı belirtildi.

Kripto paraların 2021’deki muazzam yükselişi borsa ve bu sektörle iş yapan şirketlerin yöneticilerini de büyük bir servet sahibi yaptı. ABD’nin en büyük borsası olan ve aynı zamanda ülkede halka açılan ilk kripto para borsası konumundaki Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong da bu kişilerden biri oldu.

133 milyon dolar!

Armstrong, ABD’nin batı kıyısında bulunan ve ülkenin en zenginlerinin yer aldığı şehirlerden biri olan Los Angeles’tan 133 milyon dolarlık bir ev aldı. Evin eski sahibi ise, ünlü Japon işadamı Hideki Tomita’yla bağlantılı olan bir  şirket çıktı. Tomita da evi 2018 yılında 85 milyon dolara satın almıştı. 5 yatak odalı, spor salonu ve SPA’sı da bulunan ev yaklaşık 1800 metrekare genişliğinde..

Erken Bitcoin yatırımcılarından biri olan Armstrong’un kripto paraların yükselişi ve özellikle borsanın Nisan ayında halka arz olmasıyla birlikte dünyanın en zengin insanlarından biri olduğu belirtiliyordu.

Hem SEC hem de Trump yönetimine tepki göstermişti

Ciddi bir maddi güce kavuşmasına rağmen, kripto paralarla ilgili sözünü sakınmayan bir karaktere sahip olan Armstrong, geçen sene ABD’de, belli miktardaki kripto para işlemleri için kullanıcıların borsalara kimlik bilgilerini vermesini zorunlu kılan kanun tasarısına sert şekilde itiraz etmiş ve Twitter’dan uzun bir flood yazmıştı. Flood’un ardından Bitcoin’de sert bir düşüş gelmişti. Trump’ın başkanlık seçimini kaybetmesinin ardından ise kanun tasarısı Kongre’ye gelmemişti.

Coinbase CEO’su, bu sene de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu sert şekilde eleştirmişti. Armstrong, SEC’den birkaç kez randevu talep etmesine rağmen, kurumdan cevap bile alamadığını belirtmiş ve sert eleştirilerde bulunmuştu.

Armstrong, Aralık ayında yapılan Finansal Hizmetler Komitesi toplantısına da gitmemişti. Toplantıya Coinbase’in CFO’su Alesia Haas katılmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl