Coinbase CEO’su, Kongre’de oylanacak önergeye sert çıktı: Bu korkunç

ABD'deki altyapı kanun teklifinin kripto para maddeleri konusunda tartışmalar adeta sosyal medyaya da sıçrarken, senatör Pat Toomey'nin tweet'lerinden sonra Coinbase CEO'su Brian Armstrong da sahne aldı. Armstrong, "Şu anda kripto para sektöründe hangi teknolojinin iyi, hangisinin kötü olduğuna karar verilecek. Bu korkunç. Amerikalıların yeni teknolojiye girişlerini engelleyen politikacılara tarih hiç de iyi davranmayacaktır." dedi.

Altyapı kanun teklifinin kripto para maddesine senatör Pat Toomey’nin ardından Coinbase CEO’su Brian Armstrong ikinci kez tepki gösterdi. Armstrong konuyla ilgili dün de vergi paketinin mantıksızlığını anlatan bir flood yazmıştı.

Bir kez daha Twitter’dan hem takipçilerine hem de diğer senatörlere seslenen Armstrong, Portman-Warner değişiklik önerisinin ABD’deki kripto para gelişimine büyük darbe vuracağını söyledi ve “ABD’deki kripto para evreninin kaderi bu gece belli oluyor. Bu çok yanlış” dedi.

Brian Armstrong’un Twitter’dan yazdıkları şu şekilde:

Geleceğimizi belirlediğimiz bazı anlar vardır. Onlardan biri de şu anda Senato’da, altyapı kanun teklifinde yaşanıyor. 11. saatte Mark Warner, kripto para sektöründe hangi teknolojinin iyi, hangisinin kötü olduğunu belirleyen bir değişiklik önergesi vermişti. Bu korkunç bir durum.

“Neden? Belli değil”

Senatör Warner, hisse kanıtı doğrulayıcılarının imkansızı yaparak uyumluluk kurallarına tâbi olmasını istedi ama iş kanıtı madencilerinin istemedi. Neden? Belli değil. Ancak Senato hangi tarz kripto teknolojisinin regülasyonlar tarafından uygun görüleceğine karar verebiliyor. Kendimizi böyle bir durumda buluyoruz.

Burada hükumet, kripto gibi yeni doğmuş bir sektörde neyin iyi ve neyin kötü olduğuna karar veriyor. Bu sektörde neredeyse her ay yeni teknoloji geliştiriliyor.

“IOS’un iyi, Android’in kötü olduğunu düşünün”

Hükumetin, IOS için ‘tamam’ ama Android için de ‘Tamam değil’ dediğini düşünün… IOS üzerine yazılım geliştirenler başarılı olabilirken, Android yazılımcıları ise kanun dışı iş yapmış olacaklar.

Senatörlerimiz yarın ABD’deki finans inovasyonunun ve kriptonun geleceği için oy kullanacaklar. Eğer senatör Mark Warner’ın değişiklik teklifini seçerlerse blok zinciri teknolojisinin gelişimini deniz aşırı ülkelerde göreceğiz. Çin gibi şu an bu teknolojiye sarılan ülkelere gidecekler.

Kripto sektörü hala çok erken evrelerinde. Bu ülkedeki inovasyon geliştiricileri kripto ağlarını daha iyi yapabilmek için çalışıyorlar. NFT’ler gibi, akıllı sözleşmeler gibi, DeFi gibi yeni uygulamalar çıkarıyorlar. Tüm bunların Amerikalılara katkısı çok büyük olacak ve bu ülkenin finans mrkezi olarak kalmasını sürdürmesini sağlayacak.

“İnterneti kaçırdığımızı düşünün”

Eğer ABD, kriptodaki inovasyonu bırakırsa, finans dünyasında durgun bir su olma riskiyle karşı karşıya kalacak. Ve bunu ekonominin en hızlı gelişen sektörlerinden birinde yaşamış olacak. İnternetin gelişimini kaçırdığımızı ve en büyük internet şirketlerinin deniz aşırı ülkelerde kurulduğunu düşünün.

“Şuursuz bir davranış”

Senato’da böyle bir tartışmanın başlama sebebi, devletin, büyüyen kripto endüstrisini bir vergi kaynağı olarak görmesidir. Herkesin vergisini ödemesi gerektiği konusunda hemfikiriz. Burada bir tartışma yok. Ancak, en heyecan verici inovasyonlardan birini yok etmek, tamamen şuursuz bir davranıştır.

“Tarih iyi davranmayacak”

Amerikalıların yeni teknolojiye girişlerini engelleyen politikacılara tarih hiç de iyi davranmayacaktır. Amerikalıların haklarının ellerinden alınmasına ve ekonomik büyümelerinin engellenmesine karşı çok fazla toleransı yoktur.

Senatörlerinizle iletişime geçin ve onlara Wyden-Lummis-Toomey değişikliğine oy vermeleri gerektiğini söyleyin. Warner-Portman değişikliğine ise hayır demeliler. Kriptoyu hayatta ve gelişmeye açık tutalım. Daha yeni başlıyoruz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl