JPMorgan ile Bitcoin borsası Coinbase arasında sır toplantılar

Bankacılık devi JPMorgan'ın CEO'su Jamie Dimon ile kripto para borsası Coinbase'in CEO'su Brian Armstrong arasında 2018 yılında gizli görüşmeler yapıldığı iddia ediliyor.

sır toplantı

Fortune’dan yazar Jeff Roberts’ın iddialarına göre, JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon ile Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, 2018 yılının başlarında kapalı kapılar ardında gizli toplantılar yaptı. Roberts, bu iddiasını yeni kitabı “Kripto Kralları”nı tanıtırken açıkladı.

Daha önce bildirdiğimiz gibi, 12 Mayıs’ta Wall Street Journal, JPMorgan’ın Coinbase ve diğer Amerikan kripto para borsası Gemini’ye bankacılık hizmetleri sunmaya başladığını yazmıştı. Habere göre, iki borsanın hesapları Nisan ayında onaylandı ve yakın zaman önce de işlemlere başlandı.

JPMorgan, daha öncesinde kripto paralar ve Bitcoin’e karşı sert bir tutum takınıyordu. Bankacılık devinin CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin’i bir dolandırıcılık ile eş tutmuş, iş yerinde Bitcoin alıp satan bir çalışanını görürse kovacağını söylemişti. JPMorgan’ın birkaç yıl sonra tutum değiştirip Coinbase ve Gemini gibi kripto para borsalarına hizmet sunması bu açıdan büyük bir olaydı.

Kripto para alanındaki en popüler podcast yayınlarından biri olan Unchained’de konuşan Roberts, “İronik olarak Brian Armstrong ve Jamie Dimon, 2018’de JPMorgan’ın merkezinde gizli toplantılar yaptılar. Bu nedenle halka arzın nasıl olacağını görmek için merakla bekliyorum.” dedi.

Geçtiğimiz aylarda Coinbase’in bir halka arz planladığı gündeme gelmişti. Roberts, 8 milyar doların üzerinde değerlemeye sahip borsanın halka arzının önümüzdeki yıl gerçekleşebileceğini belirterek “Halka arzın gerçekleşme şekli tarihinden çok daha önemli olabilir.” şeklinde konuştu. Bu noktada Roberts, Coinbase’in geleneksel bir halka arzdan biraz daha kripto para odaklı bir şey yaptığını görmek istiyor. Ona göre, bundan daha azı kripto para dünyasına ihanet olacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl