LinkedIn’den Coinbase’e üst düzey transfer

İş ağı platformu LinkedIn'in yöneticilerinden biri Coinbase'de veri başkan yardımcılığı görevine transfer oldu.

Kripto para borsası Coinbase, popüler iş ağı LinkedIn‘in analitik ve veri bilimi başkanını transfer etti.

Dün yayınlanan bir blog yazısına göre, iş ağı platformunda yedi yıldan fazla zaman geçiren kıdemli bir LinkedIn yöneticisi olan Michael Li, Coinbase’de veri başkan yardımcılığı rolünü üstlenecek.

Li’nin kariyeri, finansal hizmetler, e-ticaret ve sosyal ağlarda veri üzerine çalışmakla geçti. Kripto para ve Blockchain alanında veri kullanımı için “sonsuz olanaklar” olduğuna inanıyor.

Li, “Coinbase’in misyonunu güçlendirmek ve şirketin en güvenilir, kullanımı en kolay kripto para ürünlerini ve hizmetlerini sunma stratejisinin temelini oluşturmak için veriler çok önemli olacak.” dedi ve “bu zorlu görevi” üstlenmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bu son işe alım, Coinbase’in yıl boyunca sürdürdüğü liderlik ekibini genişletme çabalarının bir parçası. Son 10 ay içinde borsa, şef finansal ve uyumluluk sorumlularının yanı sıra finans, iletişim ve mühendislik alanlarında çeşitli başkan yardımcılarını işe aldı.

Bu arada Li, Coinbase’e katılacak olan ilk LinkedIn yöneticisi değil. Mart ayında platform, LinkedIn’den Emilie Choi de işe almıştı.

Yakın bir zaman önce şirket, yeni açtığı New York ofisi için önümüzdeki yıl boyunca 100’den fazla yeni eleman alacağını bildirmişti.

→ NEW YORK BAŞSAVCILIĞI BORSALARLA İLGİLİ SORUŞTURMASINI TAMAMLADI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl