Popüler kripto para platformu Coinbase’de çalışanlar ne kadar kazanıyor?

Dünyanın en popüler kripto para ticaret platformu ve cüzdan sağlayıcılarından biri olan Coinbase'de çalışanlar ne kadar maaş alıyor?

Kripto para birimlerinin oluşturulması, on yıldan daha kısa bir süre önce duyulmamış artan sayıda iş fırsatına yol açtı. Son beş yıldır kripto alanında önemli sayıda girişim bulunuyor. Bunlardan biri de dünyanın en popüler kripto para ticaret platformu ve cüzdan sağlayıcısı Coinbase.

San Francisco merkezli Coinbase, dünyanın önde gelen kripto para birimlerinin satın alınmasına, satılmasına ve saklanmasına olanak tanıyan bir servis sağlayıcı. Platform, şu anda Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’i destekliyor. Coinbase’e ait GDAX adında bir de kripto para borsası var.

2012 yılında Brian Armstrong ve Fred Ehrsam tarafından faaliyete geçirilen şirket, birkaç önemli yatırımcıdan aldığı yatırımlarla hızla büyümeye başladı ve 2014 yılında bir milyon kullanıcıya ulaştı, şu an ise 10 milyonu aşkın kullanıcısı var. Şirket, geçtiğimiz yıl 1.6 milyar dolar değerlemeyle unicorn haline geldi.

Coinbase’de kariyer ve maaş

Coinbase’de mühendislik ve veri bilimi gibi bölümlerden tasarım ve müşteri desteğine kadar çalışan bir dizi insan var.

Paysa’ya göre Coinbase’deki ortalama maaş yılda 114 bin dolar. En düşük maaş 72 bin, en yüksek maaş ise 161 bin dolar. Şirkette en düşük maaşı müşteri servisi sorumluları alıyor. Yönetici pozisyonunda bulunanların maaşı 100 bin doları biraz üzerinde. En yüksek maaşı ise yazılım mühendisleri ve veri analizi uzmanları alıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl