Coinbase, ticaret platformuna 7 kripto para daha ekledi

Son dönemde ekonomik sorunlar yaşayan ve birçok çalışanının işine son veren Coinbase, ödeme sağlayıcısı ticaret platformuna 7 kripto para daha ekledi. Coinbase kullanıcıları bu sayede işletmelere ödemeleri, yeni eklenen kripto paralarla da yapabilecekler.

coinbase

Coinbase’in müşterilerle işletmeleri bir araya getiren ticaret platformu, kabul ettiği kripto paralara 7 tane daha ekledi. Bilindiği üzere Coinbase’in bu sene başında başlattığı bu uygulama sayesinde Coinbase kullanıcıları, borsanın birlikte çalıştığı işletmelerde anlık ve işlem ücreti olmayan şekilde ödeme yapabiliyorlar.

Anında dolara çevrilebiliyor

Coinbase’in resmi blog sayfasından yapılan açıklamaya göre; borsanın ticaret platformu bundan sonra Bitcoin, Ethereum ve USDC dışında; Bitcoin Cash, Litecoin, Dogecoin, DAI, USDT, APE ve Shiba Inu için de ödeme desteği sağlayacak. Coinbase sistemini kullanan işletmeler, hangi kripto parayla ödeme almak istediklerine karar verebilecek ve gelen kripto para ödemesini ister bu şekilde tutacak isterse de otomatik olarak ABD dolarına çevrilmesini sağlayacak.

Otomatik olarak çevrilmenin ise sınırı var. Bitcoin, Ethereum, USDC ve DAI’de en fazla 1 milyon dolarlık; LTC, SHIB ve USDT’de 500 bin dolarlık; APE, BCH ve DOGE’da ise en fazla 250 bin dolarlık varlıklar anında ABD dolarına çevrilebilecek.

“Ana akım benimsenme için büyük adım”

Coinbase’den yapılan açıklamada ödemelerin hızlı ve sorunsuz gerçekleştirilmesinin, ekosistemin her iki tarafı için de kolaylık sağladığı, bu geliştirmenin de adaptasyon açısından büyük bir adım olduğu belirtildi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl