Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Coinbox.org cüzdanı artık ETH, BNB, TRX ve EOS blok zincirlerinin tüm token’larını destekliyor

Sponsorlu

Coinbox.org cüzdanı ETH, BNB, TRX ve EOS blokzincirlerinin tüm token’larını destekleme entegrasyonunu sağladı. Şimdi bu platformların her birine daha yakından bakalım…

Ancak tüm bunlara geçmeden önce blokzincir nedir ve nasıl çalışır onu anlayalım. Eğer kripto para haberlerini takip ediyorsanız bu terimi birçok kez duymuşsunuzdur. Ve muhtemelen birçok kripto para meraklısı gibi, ne anlama geldiğini tam olarak bilmiyorsunuz. Bu aslında çok normal. Artık teknoloji dünyası çok daha hızlı değişiyor ve herkes her gün yeni bir şeyler öğreniyor.

Blokzincirin tanımına gelince de büyük ihtimalle şöyle bir şey duymuşsunuzdur:

“Blokzincir, merkezi olmayan bir açık defter sistemidir.”

Veya “Kripto para birimlerinin arkasındaki kayıt tutma teknolojisidir.”

Ancak bu anlatımı daha da basitleştirelim. Blokzincir, bloklardan oluşan bir zincirdir. Tabii ki ortada gerçek bir zincir ya da blok yok. Blok, dijital bilgi, bunların depolandığı açık veritabanı ise zincirdir. Daha açıklayıcı olmak istersek, tarihte gerçekleşmiş tüm işlemlerin açık kaydıdır.

Blokzincir teknolojisi 2016-2017 yıllarında güvenilir bir teknoloji seçeneği olarak ortaya çıkmaya ve gelişmeye başladı. Blokzincir teknolojisi konu işlemler olduğu zaman, iş yerlerine maksimum güvenlik ve şeffaflık sağlar. Çünkü bu teknolojinin asıl amacı, iş dünyasının problemlerine çözüm bulmaktır. Blokzincir, tüm dünyada şirketlerin ortaklarıyla ve diğer şirketlerle etkili iletişim ağları kurabilmeleri ve emlak anlaşmalarından ödeme sistemlerine kadar birçok konuyu desteklemek için yaratılmıştır.

Şimdi de ETH, BNB, TRX ve EOS blokzncirlerine bir göz atalım ve buradaki token’lara bakalım:

Ethereum akıllı kontrat özelliği olan açık kaynaklı merkeziyetsiz bir blokzincirdir. Ethereum platformunun token’ı ETH yani Ether’dir. Dolaşımdaki arzı 112 milyon coin olmakla birlikte toplam arzı ise sonsuzdur. Herkes bir Ethereum tabanlı token oluşturabilir. Bu platformun token’ları da blokzincirde takip edilebilir. Bunun sebebi ise Ethereum token’larının, Ethereum blokzincirinde oluşan özel tip akıllı kontratlar olmalarıdır. En önemli Ethereum token protokolleri ERC-20 ve ERC-721’dir.

Binance blokzincirinin ana token’ı ise BNB’dir. BNB ilk olarak 200 milyonluk toplam arz ile yaratıldı. Binance Chain ve Binance Smart Chain’in çift zincirli mimarisi, kullanıcılara tek bir blokzincir üzerinde kendi ‘dApp’larını oluşturma yetkisi verir.DEX olarak da bilinen Binance Merkeziyetsiz Borsası da inanılmaz derecede hızlı işlem performansı sayesinde kullanıcılar için büyük avantajlar sağlar. Binance Chain, BEP-2, BEP-8 ve BEP-20 token protokollerini kullanır.

TRON, açık kaynaklı bir blokzincir protokolüdür. Bu blokzincir, kullanıcıların, aracılar olmadan dApp’ları yani merkeziyetsiz uygulamaları basitleştirilmiş mekanizmalarla yaratıp ya da burada bulundurup paylaşabilmeleri için tasarlanmış bir merkeziyetsiz ekosistemdir. Aynı zamanda, ağda içerik yayınlamak veya satmak için verilen ödüller de projenin yerel kripto para birimi Tronix (TRX) ile dağıtılır. Platform ayrıca diğer projelerin blokzincirlerini ve akıllı kontratlarını da destekler. Bu protokol kullanıcılarına, TRON sistemindeki tüm dApp’lerin temelini oluşturan yüksek kullanılabilirlik ve yüksek verimli bilgi işlem (HTC) desteği sunar.TRON platformunda kullanılan token protokolleri ise TRC 10 ve TRC 20’dir.

EOS, EOS kripto parası temelli bir blokzincir protokolüdür. Açık ve özel blokzincirler, akıllı kontratlar, işlem imzaları ve blokzincirin kendisiyle etkileşime girilmesi için araç ve kullanım alanları barındırır. EOS.IO, MIT lisansı almıştır ve açık kaynaklıdır. EOS.IO platformu işlem ücretleri olmadan çalışır ve akıllı kontrat kullanma kabiliyetine de sahiptir. Platformun temelinde inşa edilen sistemler ölçeklenebilir ve dolayısıyla verilerini yüzlerce kat artırabilir (her saniyede milyonlarca işlem). EOSIO token protokolü düzenli olarak güncellenir ve farklı versiyonları bulunmaktadır.

Coinbox.org da, bu blokzincirlerin tüm token’larını sistemine entegre ederek, 5000’den fazla kripto parayı dijital varlıklara yatırım yapmak isteyen kullanıcılara açmış oldu.

Bu durum, Coinbox.org kullanıcıları için büyük bir fırsat. ETH, BNB, TRX ve EOS blokzincirlerinin token’larının sisteme entegrasyonuyla artık Coinbox.org kullanıcıları rahatlıkla coin alabilir, trade yapabilir ve bu paraları cüzdanlarında tutabilirler.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım tavsiyesi olarak düşünülmemelidir. Her kullanıcı kendi araştırmasını yapmalıdır. Uzmancoin’in bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Uzmancoin, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğacak riskler karşısında sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl