CoinMarketCap’in logosu Facebook’tan çalıntı mı?

Kripto para piyasaları için veri takip platformu CoinMarketCap'in logosu ile Facebook oluşumu Workplace'in logosu arasındaki benzerlik dikkat çekti.

Kripto para piyasası verilerinin takip edildiği en popüler platform olan CoinMarketCap, geçtiğimiz aylarda bir dizi önemli değişimden geçti. İşlev yönünden genişleyen platform, bir de kullanışlı bir mobil uygulama piyasaya sürdü. Bunların yanı sıra platforma bir de logo kazandırıldı. Ancak logo, bir yönden şüphe çekti.

Daha önce herhangi bir logo kullanmadan faaliyetini sürdüren CoinMarketCap‘in yeni logosu ile Facebook’un kurumsal sosyal ağ platformu LinkedIn’le rekabet etmek amacıyla 2016 yılında piyasaya sürdüğü Facebook Workplace’in logosu arasındaki benzerlik dikkat çekti.

Hatta CoinMarketCap’in logusunun Facebook’tan çalıntı olabileceği de iddia edildi.

Öte yandan site, geçtiğimiz günlerde bir manipülasyon iddiasıyla çalkalandı. Platform üzerinde yer alan bazı kripto para fiyat verilerinde gerçek dışı bir biçimde yüzde 1000’e varan artışlar yaşandığı görüldü. Site yönetimi tarafından yapılan açıklamada, yaşanılanın bir manipülasyon olmadığı sorunun yalnızca veri hatasından kaynaklandığı ifade edildi.

Bitcoin ve diğer kripto paralara olan ilginin artmasıyla birlikte CoinMarketCap’in popülerliği de aynı oranda yükseldi. Alexa’dan elde edilen verilere göre site, dünyanın en çok ziyaret edilen ilk 300 sitesinden biri. Site, Aralık ayında ilk 100’e girmeyi başarmıştı.

CoinMarketCap’in logosu Facebook’tan çalıntı olabilir mi? Görüşlerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden paylaşın.

→ TEST ETTİK: HONEYMINER NE KADAR KAZANDIRIYOR?

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl