CoinMarketCap’e birçok yeni özellik eklendi

Kripto para piyasası veri takip platformu CoinMarketCap, getirilen son güncellemeyle birlikte birçok yeni özellikle buluştu.

Dijital para piyasası veri sitesi CoinMarketCap, bir dizi yeni özellik entegre etti.

Konuyla ilgili duyuru şirket tarafından dün bir blog yazısı ile yapıldı. Sitenin kurucusu Brandon Chez, yeni özelliklerin sitenin kripto para benimsenmesini hızlandırma taahhüdü ile uyumlu olduğunu ifade etti.

Getirilen birçok güncellemeden ilki, sitenin işlevselliğini kendi ürünlerine entegre etmek isteyen profesyonel kullanıcılara yönelik bir API. Blog yazısında yeni özelliğin kripto para ürünlerini ve alana yatırım yapan kurumsal fonların sayısını artırmayı hedeflediği bildirildi.

Ayrıca API’nın bir ay boyunca yüzlerce kullanıcı tarafından test edildiği de belirtildi:

“API’miz her geliştiriciye yardımcı olacak şekilde sınıfındaki en iyi geliştirici kontrol paneli ile birlikte geliyor”

API’ye ek olarak CoinMarketCap artık kripto paralarla ilgili türev ürünlerine ilişkin verileri de içeriyor ve yenilenmiş bir borsa bölümüne de sahip. Türevler alanında vadeli işlem sözleşmeleri, opsiyonlar ve tezgah üstü (OTC) borsa verileri yer alıyor. Ek olarak borsalara daha fazla dikkat çekmek amacıyla ticaret çitfleri üzerinden doğrudan bağlantı verildi. Platfprmları çeşitli dönemlerde işlem hacmine göre sıralamak için yeni seçenekler de mevcut.

CoinMarketCap trendleri, haberleri ve güncellemeleri içeren günlük bir haber bülteni yayınlama taleplerine de cevap verdi.

Chez, konuyla ilgili olarak “Haber bülteni ile sürekli gelişen kripto para projeleri, fikirleri ve felsefeleri hakkında ek bilgi sağlamak istiyoruz.” dedi.

Son güncellemeyle birlikte gelen yeni özellikler arasında küresel bir etkinlik takvimi ve kripto para terminolojisi sözlüğü de bulunuyor.

→ BITCOIN’İN BİR SONRAKİ HAMLESİ NE OLACAK? İHTİMALLER

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl