CoinShares raporu: Fon yöneticileri en güçlü çıkışı Ethereum’da bekliyor

En büyük kripto para Bitcoin yükselişini sürdürüp Cuma günü yeniden 55 bin doların üzerine çıkmayı başarırken CoinShares anketi ise bazı fon yöneticilerinin ikinci en büyük kripto para olan Ethereum'da daha fazla potansiyel gördüklerini ortaya çıkardı.

Avrupa’nın en büyük dijital varlık fonu yöneticisi CoinShares yeni bir kripto para çalışması yaptı ve bir anket düzenledi. Ankete katılan fon yöneticilerinin yüzde 42’si Ethereum‘un en güçlü yükseliş gösterecek kripto para olduğunu düşündüklerini belirtirken, sadece yüzde 18’lik kısım bu anlamda zaferin yine Bitcoin‘de olacağı yorumunu yaptılar.

Bilindiği üzere sene başında kripto para piyasasındaki dominansı %11 olan Ethereum, daha sonra bu rakamı %20’ye kadar çıkarmıştı. Ethereum üzerindeki projelerin de hem boğa sezonunda hem de 2020 yaz aylarında çok ciddi yükselişler yaşadığı görülmüştü.

Yatırımcılara göre bu artık bir şaka değil!

CoinShares anketinin sonuçlarını bir rapora dönüştüren ve yayımlayan James Butterfill ise yatırımcıların artık 2 sene öncesinden çok daha farklı düşündüğünü belirtti. Raporun yazarı, daha önceki dönemlerde hem genel kitlenin hem de yatırımcıların Bitcoin ile endüstriye bir ‘şaka’ olarak baktığını ama artık bunun değiştiğini belirtti.

Portföy çeşitlendirme amacıyla altcoin’ler de öne çıkıyor

Rapora göre geçmişte şu andaki gibi olgunlaşmamış olan piyasa değerinin bu sene 2 trilyon doları aşmasıyla yatırımcılar ciddi şekilde portföy çeşitlendirmek için daha önce riskli gördükleri altcoin‘leri de tercih etmeye başladılar. Raporda böyle bir görüş öne sürülmesinin nedeni olarak ise Polkadot ve Cardano’daki yükselişler gösterildi. Buna rağmen Bitcoin ve Ethereum, dijital varlık yatırımlarının ana hatlarını belirgin şekilde oluşturmaya devam ediyor.

Solana’ya güven hala yok

Butterfill raporda sürpriz olarak çıkan sonuçlardan birinin ise Solana’yla ilgili olduğunu belirtti. Ankete katılanların sadece %5’lik kısmı SOL’u en güçlü çıkış yapacak projelerde gösterdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl