Ethereum’un kurucu ortağı Lubin’den SEC’ye destek: Haklı sebepleri olabilir

Kripto paraların her geçen gün daha çok ilgi görmesi, başta ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) olmak üzere birçok regülasyon kurumunu harekete geçirirken, kripto para evreninden de konu hakkında belki de ilk kez aykırı bir ses çıktı. Ethereum'un kurucuları arasında da yer alan ConsenSys CEO'su Joseph Lubin, SEC'nin piyasayı regüle etmek için haklı sebepleri olabileceğini belirtti ve Ripple davası için de kuruma yapılan suçlamalara katılmadığını söyledi.

Kripto para evreni özellikle dünyanın en büyük ekonomisi olarak görülen ABD’deki regülasyon gelişmelerini yakından takip ederken, endüstrinin kendi içinden biri isimden ilk kez bir devlet kurumuna destek geldi. Ethereum‘un kurucuları arasında yer alan ve ConsenSys CEO’su olan Joseph Lubin, SEC’nin teknolojiyi baltalamak gibi bir niyet olmadığını düşündüğünü söyledi.

“SEC’nin teknolojiyi baltalamak istediğini sanmıyorum”

Teknoloji haberleri yapan İngiltere merkezli medya kuruluşu The Information’a konuşan Lubin, Ripple ve SEC arasındaki dava hakkında da kısa konuştu ve Ripple tarafının SEC’ye teknolojiyi baltalama konusundaki suçlamalarına katılmadığını söyledi:

“SEC’nin açtığı davalarda haklı yanları olabilir. Ripple davasında konunun teknolojinin engellenmesi olduğunu düşünmüyorum. Ben onların teknolojiyi baltalamak istediği fikrinde değilim”

Bilindiği üzere Ripple şirketi SEC’yi, kendilerini Bitcoin ve Ethereum’da olduğu gibi XRP’nin bir menkul kıymet olabileceği konusunda erken uyarmadığını ve haksız bir davranış içine girdiğini iddia ediyor.

XRP topluluğu ayrıca, SEC’nin eski bir üst düzey yöneticisi olan William Hinman’ın geçmişte Ethereum’un bir kayıt dışı menkul kıymet olmadığını belirtmesi ve Hinman’ın Enterprise Ethereum Alliance’a bağlı olan Simpson Thacher avukatlık şirketiyle bağları nedeniyle Hinman’a ve açıklamalarına şüpheyle bakıyor. SEC ise, XRP konusunda geçmişte kendilerinin de net bir duruşu olmadığını kabul etmesinin yanında, Hinman’ın bu açıklamasının direkt olarak kurumu bağlamadığını ve kişisel fikirleri olabileceğini öne sürüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl