Ethereum odaklı ConsenSys’e büyük yatırım geliyor: 3 milyar dolar olacak

Ethereum tabanlı proje geliştirme şirketi ConsenSys'e ciddi bir yatırım yapılacağı ve konuyla ilgili görüşmelerin devam ettiği belirtildi. Financial Times'ın haberine göre, yapılacak yeni yatırımla birlikte ConsenSys'in piyasa değeri 3 milyar dolara ulaşacak.

Nisan ayında JPMorgan ve Mastercard gibi finans devi şirketlerden 65 milyon dolarlık yatırım alan New York merkezli firma ConsenSys’e yeni bir yatırımın yapılmasının an meselesi olduğu belirtildi.

İngiliz medyasından Financial Times’ın haberine göre, yatırımı yapacak şirket ve yatırımın değeri hakkında bir bilgi elde edilemedi ancak konu hakkında görüşmelerin devam ettiği aktarıldı. Haberde ayrıca, sıcak yatırım sayesinde ConsenSys’in değerinin 3 milyar dolar civarına ulaşacağı yazıldı.

Ethereum üzerinde yer alan projelerin geliştirici şirketlerinden biri olan ConsenSys, danışmanlık ve hizmetler tarzı iş yapısından, ürünlere odaklanan bir yapıya geçiş yapmıştı.

Aylık aktif 10 milyondan fazla kullanıcısı olan ve dijital token swap (takas) özelliği sayesinde şu anda 9 milyar dolarlık varlık değişimine izin veren MetaMask cüzdanının da geliştiricisi olan ConsenSys, yapılan haberle ilgili ise henüz bir açıklama yapmadı.

“Ethereum Bitcoin’i kat be kat” geçecek demişti

ConsenSys’in CEO’su olmasının yanında Ethereum’un da kurucuları arasında yer alan Joseph Lubin, Ağustos ayında verdiği bir röportajda Ethereum’u internetin çıktığı ilk dönemlere benzetmiş ve ikinci en büyük kripto paranın Bitcoin’i kat be kat geçeceğini söylemişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl