CREAM token, son açıklama ile yüzde 40 değer kaybetti

Geçtiğimiz günlerde, üçüncü defa hack’lenen, bu saldırı sonucunda 130 milyon dolar değerinde bir kayıp yaşayan Cream Finance (CREAM), son açıklama ile yüzde 40 oranında değer kaybetti.

Ekipten akşam saatlerinde gelen açıklamada, hack saldırısından dolayı mağdur olan kullanıcılara yaklaşık 1.5 milyon CREAM token’ı dağıtılacağı bildirildi. Bu token’ların hazinede kalan token’lardan karşılanacağı, proje ekibinin kalan CREAM token payının da tamamen sıfırlanacağı, ekibe daha fazla CREAM ayrılmayacağı ifade edildi.

Öte yandan fiyat, 1.5 milyon CREAM dağıtılacağı haberine hızlı bir tepki verdi. Duyuru öncesinde 85 dolardan işlem gören CREAM, dakikalar içinde 52 dolara indi.

CREAM fiyat grafiği

CREAM, yaklaşık 15 gün önce gerçekleşen saldırının ardından da önemli bir düşüş yaşamıştı. O gün 160 dolardan alıcı bulan token, aynı gün içerisinde 100 dolara gerilemişti.

Bugünkü açıklamada ayrıca, ekibin bundan sonra CFREAM’in protokolden protokole borç verme platformu Iron Bank’ı büyütmeye odaklanmaya devam edeceği vurgulandı.

Ne olmuştu?

26 Ekim 2021 tarihinde, DeFi endüstrisinin en büyük 4. hack olayı olarak kayıtlara geçen olayda, DeFi protokolü Cream Finance’te bulunan bir açıktan yararlanılarak 130 milyon dolarlık varlık çalınmıştı. Çalınan fonlar, daha çok kullanıcılara ödül olarak verilen Cream LP token’ları ve ERC-20 token’larından oluşuyordu. Cream Finance’e daha öncesinde yapılan ve 2021 içerisinde gerçekleşen iki saldırıda toplamda 45 milyon dolarlık kripto para çalınmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl